БГ национал с ново признание в Русия

0
todor skrimov enisey

Националът Тодор Скримов завърши като първенец сред изпълнителите на сервис в 20-и кръг на руската Суперлига. Посрещачът реализира 7 точки от начален удар при победата на неговия Енисей (Красноярск) над Югра-Самотлор (Нижневартовск) с 3:1 гейма в двубой от 20-и кръг.

Скримов бе и най-резултатен за тима си с 19 точки, като отборът, воден от Юрий Филипов, прекъсна негативната си сериия от седем загуби.
Родният състезател е пети в подреждането на изпълнителите на начален удар след 20-те кръга до момента – с 35 реализирани точки от елемента. 35 точки има и Дмитрий Волков (Зенит (Казан)). Лидер е Ярослав Подлесних (Динамо (Москва)) с 44 точки, втори с 41 точки е съотборникът му Павел Панков. Антон Семишев е трети с 38 точки, волейболистът на Локомотив (Новосибирск) Иля Казаченков има 37 точки от сервис.

Капитанът на националите Цветан Соколов пък е девети в класацията – с 31 аса.Диагоналът е четвърти сред най-резултатните играчи в Суперлигата – с 318 точки. От своя страна, Скримов е 14-и в таблицата на топреализаторите с 231 точки.