Берое повали Славия и е в Топ 6! Камбуров с нов гол и историческо постижение (ВИДЕО)

0
Снимка: beroe.bg
-
-

Берое победи Славия в мач от XVII кръг на Първа лига. На стадиона в Стара Загора домакините изиграха много добър мач и заслужено се поздравих с трите точки след успех с 2:1. Това позволи на старозагорци отново да влязат в първата шестица, измествайки от там Локо (Пд). „Смърфовете“ обаче са с мач по-малко.

Двубоят ще се запомни и с поредното историческо постижение на Мартин Камбуров. Голмайстор №1 в българския футбол вече е на второ място по най-много изиграни мачове в елит, изравнявайки се с Марин Бакалов с по 454 изиграни срещи. На първата позиция е Георги Илиев със 7 двубоя повече.

В 7-ата минута Радослав Кирилов центрира в наказателното поле, топката бе избита, но към Кемело Нгуена. Последният стреля силно, но неточно.

В 31-ата минута Стив Фуртадо центрира добре. Мартин Камбуров засече с глава, но в обсега на Светослав Вуцов, който изби в корнер.

120 секунди по-късно обаче Берое поведе. Омар Камара намери в наказателното поле Мартин Камбуров, който който бе с гръб към вратата. Опитният нападател обаче се обърна, освободи се от няколко съперникови футболисти и с прецизен удар с левия крак намери долния десен ъгъл на вратата за 1:0.

Славия изравни в 61-ата минута. Тони Тасев намери на границата на наказателното поле Питър Макрилос. Последният още с поемането се освободи Омар Сако и с мощна тупалка прати топката от вътрешната страна на лявата греда за 1:1.

В 70-ата минута Берое възстанови аванса си. Лебон изведе чудесно Тунгара сам срещу вратаря. Последният шутира по диагонала от ъгъл на вратарското поле. Топката се чукна в лявата греда и спря в мрежата за 2:1.

В 82-ата минута Славия остана с човек по-малко. Ертан Томбак влезе брутално с битонките напред в левия крак на Александър Василев, който по чудо се размина с изключително тежка травма. Първоначално главният съдия показа само жълт картон на футболиста на Славия. След консултация с ВАР, обаче Георги Иванов промени решението и вдигна директен червен картон.