6:0 за Берое срещу Спартак (Вн) при отсъдените дузпи! Калайджиев вкарва 4 гола в деня на сватбата си

0
-
-

Любопитни факти от домакинствата на Берое срещу Спартак Вн за първенство, представени от „Тема Спорт“:

Най-често срещаните резултати на двубоите под „Аязмото“ са: 1:0 – 10 пъти (8 за Берое и 2 за Спартак), 2:1 – 4 пъти (2 за беройци и 2 за соколите).

За пръв път двата отбора играят в града на липите на 21 септември 1958 г., когато завършват 1:1.

Най-много голове за Берое са отбелязали: 5 – П. Петков и Р. Калайджиев, 4 – М. Кашмер, 3 – М. Бончев.

За Спартак най-резултатни са били: 3 – Вал. Станчев, 2 – Л. Костов и Cт. Найденов-Доктора.

Методи Бончев е вкарал голове и за двата отбора.

Радко Калайджиев от Берое реализира 4 гола в деня на сватбата си на 15 май 1988 г. при победата на домакините с 4:1.

Два хеттрика в полза на Берое са реализирали легендата на клуба Петко Петков на 17 юни 1972 г. при победата на домакините с 4:1 и Методи Бончев на 2 декември 1973 г. при успеха с 4:0.

Хеттрик за Спартак реализира Вал. Станчев на 22 май 2002 г. при победата с 3:0. Това е и най-голямата победа на соколите под Аязмото.

През първите полувремена са отбелязани 29 гола, а през вторите са реализирани 38.

В полза на Берое са отсъдени 6 дузпи, като 2 са вкарани от Cт. Бончев и М. Кашмер, а 4 са пропуснати от: Т. Ботев, П. Петков, Т, Танев и Сл. Жеков. За Спартак не са отсъждани дузпи в Стара Загора.

Двама чужденци са се разписвали за Берое: Б. Търкуля и Аб. Тунгара. За Спартак
гол е вкарал един чужденец – М. Кнежевич.

Стефан Стефанов от Спартак реализира гол № 300 за клуба в групата на майсторите в 17-ата минута при загубата на варненци с 2:3 на 24 септември 1961 година.

В 33-ти кръг двата тима не са се играли срещи за първенство. През май те са мерили сили в Стара Загора в 3 мача, като Берое има 2 победи, а Спартак една.