100-процентов Левски, когато „гостува“ на „Герена“

0

Левски малко странно ще „гостува“ на Септември в четвъртфиналите за Купата на своя стадион „Виваком Арена – Георги Аспарухов“. Досега историята помни два такива случая, като в нито един от тях до изненади не се стигна.

Малко по-лесно беше първия път през есента на 1999 година. Тогава „сините“ победиха втородивизионния по онова време Искър София с 4:2, припомня „Мач Телеграф“. С хеттрик се отличи нападателят Тодор Колев, а четвъртият гол беше дело на Предраг Пажин от дузпа. За символичните „домакини“ един от двата гола пък вкара бившият играч на Левски – Анатоли Тонов.

Малко повече зор „сините“ видяха през есента на 2017-а. Тогава пък Монтана ги „прие“ на „Герена“ и загуби минимално с 0:1. Единственото попадение за Левски, воден по онова време от Делио Роси, бе автогол на Монтана. Отбеляза си го юношата на „сините“ и бивш играч на ЦСКА – Даниел Георгиев.