Вдъхновен Черно море идва да съкруши ЦСКА-София (ВЕРОЯТНИ СЪСТАВИ)

0
Снимка: chernomorepfc.bg

ЦСКА-София приема Черно море днес в най-интригуващия двубой от последния редовен есенен кръг на Първа лига. Мачът на „Българска армия“, който започва в 14:15 часа, противопоставя съответно втория и третия във временното класиране на шампионата. Армейците имат 33 точки от 15 изиграни срещи, докато моряците са с 32 пункта, но от 18 мача.

Двата тима влизат в сблъсъка от доста различни изходни позиции, пише „Тема спорт“. Въпреки че армейците са място по-напред, те са далеч от най-добрите си дни. Тимът, воден от Стойчо Младенов, успя да спечели само един от последните си три двубоя в родния шампионат и общо пет във всички турнири. Бе допусната загуба в стратегическата битка срещу Лудогорец в Разград, а освен това слабото и наивно представяне в Благоевград доведе до късно изравняване на Пирин в последния кръг. В четвъртък пък червените представиха изключително слабо първо полувреме срещу Рома и единствено аристократичното поведение на гостите от Рим запази резултата само 0:2 на почивката. Тимът на Жозе Мауриньо стигна и до трето попадение в началото на втора част, което до голяма степен го успокои и отпусна. Това бе важно за ЦСКА-София, като отборът най-накрая показа наченки на бърз и агресивен футбол в края на срещата. Армейците отбелязаха и 2 попадения, като могат да извлекат позитиви от представянето си в заключителната фаза на срещата. Освен това най-яловият футболист на тима и друг, който бе дълго пренебрегван от Стойчо Младенов – Яник Вилдсхут и Хамза Чатакович, успяха да отбележат първите си попадения с червената фланелка. Линията, която феновете на ЦСКА-София искат да виждат, бе зададена, но сега предстои по-сложната част – тя да бъде следвана.

Със сигурност предстоящият съперник на армейците не е този, който би си пожелал Стойчо Младенов за удобен опонент, срещу който тимът му да натрупа увереност и самочувствие. На „Армията“ идва третият във временното класиране Черно море, който се намира на крилете на вдъхновението, футболистите на Илиан Илиев играят дисциплиниран, но в същото време динамичен и приятен за окото футбол. Освен това за разлика от предишни сезони тимът успява да се възползва от своите възможности и е много по-ефективен пред противниковата врата. Неслучайно в предишния кръг моряците изравниха клубния рекорд за поредни шампионатни двубои без поражение – 11. За последно Черно море усети вкуса на загубата в първенството в началото на септември при 0:2 срещу шампиона Лудогорец в Разград. Това е и едно от едва двете поражения на тима в елита през този сезон. Другото бе срещу предстоящия съперник ЦСКА-София на „Тича“ в края на август. Трябва да се отбележи, че в този двубой моряците надиграха гостите от София, като тимът на Младенов стигна до минималния успех при едно от много малкото си положения, а действията се водеха почти изцяло в половината на столичани.

От ЦСКА-София се изисква много повече в предстоящия двубой, защото този път късметът може и да не ги покрие, както се случи на „Тича“. Неуспех в пореден мач в последните седмици до голяма степен би означавал пълно оттегляне от битката за титлата. Крайно време е ЦСКА-София да изиграе силен сблъсък в първенството, защото продукцията дотук е голяма мъка. От своя страна Черно море идва на „Армията“, за да затвърди добрата си форма и да постави клубен рекорд. Да видим…

ВЕРОЯТЕН СЪСТАВ НА ЦСКА-СОФИЯ: Бусато, Мазику, Метс, Матей, Турицов, Жеферсон, Мухар, Вилдсхут, Чатакович, Йомов, Кайседо

Резерви: Евтимов, Гълъбов, Лам, Вион, Баи, Кръстев, Чарлс

ВЕРОЯТЕН СЪСТАВ НА ЧЕРНО МОРЕ: Дюлгеров, Дичев, Дробаров, Атанасов, Попов, Гарсия, Димов, Леандро, Панайотов, Василев, Сердюк

Резерви: Г. Георгиев, Анаби, Стефанов, Милушев, К. Георгиев, Вилела, Зе Гомеш