ЦСКА-София с шести пореден мач без победа на „Васил Левски“! Вилдсхут наближи 25 часа без гол

0
Снимка: cska.bg

След победата с 2:1 в есенното дерби с Левски, ЦСКА-София се намира в серия от 6 двубоя на Националния стадион без успех. В този период завърши наравно с Бодьо/Глимт (0:0), Локомотив София (1:1) и два пъти с Левски (по 0:0) и загубиха от Заря Луганск (0:1) и Рома (2:3).

0:0 вече е вторият най-често срещан резултат в двубоите на ЦСКА-София в първенството – 4 пъти. Червените направиха нулеви равенства два пъти с Левски, както и с Берое в Стара Загора и с Царско село на „Армията“. Преди това три пъти завършиха при този резултат и в евротурнирите (два пъти срещу Лиепая и при домакинството на Бодьо/Глимт).

Общо за седми път (5 в последните 6 мача) в шампионата армейците не успяха да се разпишат, а записаха 12-а суха мрежа.

В нито един от досегашните си 27 мача в първенството червените не успяха да отбележат в дебютните 15 минути на двубоя! Подобен огромен проблем те изпитваха и през миналия сезон. Така се задълбочава тенденцията ЦСКА-София да започва слабо мачовете си.

Яник Вилдсхут изигра 25-ия си шампионатен мач с червената фланелка. Въпреки че е бил на терена 1468 минути, или близо 25 часа, той все още не се е разписал.

Макар че е изиграл 14 двубоя за първенство, привлеченият през лятото от Славия Калоян Кръстев има само 220 минути на сметката си. Той все още не е започвал като титуляр за ЦСКА-София в шампионата и чака първото си попадение с червената фланелка. Бисмарк Чарлс пък е със 256 минути в 11 мача и също все още не се е разписвал през сезона.

Офанзивният халф Федерико Варела пък не се е отличил нито с гол, нито с асистенция в 471-те си минути на терена през сезона, а конкурентът му за този пост Греъм Кери за последно се разписа в есенното дерби с Левски през септември и е без попадение в 13 поредни шампионатни срещи.

Димитър Евтимов е първият български вратар на ЦСКА-София в дербито с Левски от 5 години насам. За последно червените ползваха роден страж в лицето на Георги Китанов. Оттогава под рамката са Черниаускас и Бусато.

Алън Пардю стана третият треньор, който води ЦСКА-София през този сезон, след Любослав Пенев и Стойчо Младенов. За сравнение през миналата кампания червените бяха водени от четирима – Стамен Белчев, Даниел Моралес, Бруно Акрапович и Любослав Пенев./ „Тема спорт“