ЦСКА 1948 удари Пирин и продължава гонитбата с Арда

0
cska 1948 dobrudja

ЦСКА 1948 победи Пирин (Благоевград) с 2:1 в мач от 24-ия кръг на Втора професионална лига. По този начин „червените“ продължават битката с Арда за третото място, което дава право на бараж за влизане в Първа лига. За момента то се заема от кърджалийци, които имат точка повече.

След четвърт час игра Андон Гущеров стреля с глава, но над гредата. В 28-ата минута Гущера отново опита удар с глава, но право във вратаря.

В 37-ата минута ЦСКА 1948 поведе. Андон Гущеров спечели дузпа, която сам реализира за 1:0.

В 45-ата минута „армейците“ удвоиха аванса си. Гущеров бе изведен на отлична позиция и прати топката в мрежата за 2:0.

В 62-ата минута гостите оформиха крайното 2:1. Владислав Златинов се разписа от пряк свободен удар.