ЦСКА 1948 разкри развитие с „невидимия“ Борносузов: Действията на мозъчния тръст „Микре“ удължават гаврата с милионите привърженици на ЦСКА

0
cska1948 atanas bornosuzov

От ЦСКА 1948 разкриха за развитие по казуса с плащането на 8 милиона лева за емблемата на ЦСКА. „Червените“ публикуваха на официалния си сайт материал със заглавие: „Заместник-министър нареди проверка на „невидимия“ Борносузов“. Ето и цялата публикация, без редакторска намеса:

ЦСКА не се отказва от търсенето на справедливост и разкриването на истината около фалита на любимия клуб. И благодари на институциите за бързата реакция.

Жалбата на члена на Управата ни Никола Газдов получи отговор. Тя беше предизвикана от „невъзможността“ вече над месец да бъде открит треньора на ребрандирания Литекс Атанас Борносузов и да му бъде връчена призовка.

Подадена беше молба до Софийския апелативен съд относно връчването на съобщение на Борносузов, което умишлено бави процедурата по несъстоятелност и се явява пречка за решаване на въпросите около емблемата. Това ощетява кредиторите с близо 8 милиона лева, като над 5 милиона от тях биха отишли в държавния бюджет.

Заместник-министър на правосъдието Десислава Ахладова реагира и изпрати преписката до госпожа Теодора Точкова – главен инспектор към Инспектората на Висш съдебен съвет. Институцията извършва проверки за почтеност, както и за установяване на действия, които накърняват престижа на съдебната власт. Желаем им бърз успех!

Видно е, че Литекс (ребрандиран) не иска да заплати емблемата и бави процеса чрез свои служители. Действията на мозъчния тръст „Микре“ биха били смешни, ако не бяха тъжни, тъй като Борносузов работи всеки ден на метри от сградата на бившия Районен съд – на стадион „Българска армия“. И остава „неоткриваем“, дори когато се снима без притеснение по футболни семинари.

В крайна сметка това удължава гаврата с милионите привърженици на ЦСКА, гаврата с името на най-великия клуб, градено почти 70 години от почтени армейци.

Но едва ли това тежи на съвестта на хора, прекръстили го един път на ФК „Лупи“.