ЦСКА 1948 пречупи Арда за Купата с гол от дузпа в продълженията (ВИДЕО)

0
cska1948 arda
Снимка: facebook.com/fcCSKA48

Арда загуби от ЦСКА 1948 играят с 0:1 в последния полуфинал от турнира Sesame Купа на България.Двата отбора се изправиха един срещу друг на „Арена Арда“ , а двубоят бе ръководен от Валентин Железов.

Първото по-интересно действие в мача бе на сметката на гостите от София. В осмата минута Педриньо успя да отнеме топката и стреля от далечна дистанция, но над вратата на Васил Симеонов.Десетина минути по-късно се стигна до разбъркване в наказателното поле на ЦСКА 1948. След центриране от свободен удар Умар Сако успя да свали топката към Станислав Иванов, който стреля от малък ъгъл, но не уцели вратата.

120 секунди след това Арда бе близо до попадение. Светослав Ковачев проби отдясно, преодоля Сидклей и стреля с левия крак към далечния десен ъгъл, а топката излезе в аут.

В самия край на полувремето Диян Лозев отправи полувисоко центриране от десния фланг, което обаче Преслав Боруков не успя да засече от непосредствена близост, въпреки че опита и с шпагат да закачи топката.
Второто полувреме започна точно както завърши и първото. Боруков избяга от отбраната на „червените“ и излезе сам срещу Наумов, но стреля в тялото на стража.

Вратарят изби в корнер, а при изпълнението Умар Сако игра с глава и прати топката в ръката на Сидклей. Валентин Железов посочи бялата точка, но след консултация с ВАР отмени дузпата, като не се видя особено ясно дали ръката на бразилеца е в естествено или неестествено положение.

Точно когато измина един астрономически час игра Ковачев стреля от фал от добра позиция, но неточно.В 84-ата минута Тунгара проби отдясно и пусна успоредно на голлинията подаване в малкия пеналт. Там Ндиайе опита удар с пета, но ударът му бе спасен от Наумов.

В последната минута от редовните 90 минути Симеон Петров омекоти центрирана топка за Лазар Марин, който стреля с глава, но Васил Симеонов показа невероятен рефлекс и успя да съхрани нулевото равенство.В 100-ата минута Ел Мами Тетах залъга съперник и стреля, но право в ръцете на Наумов.
В 117-тата минута взе пак ЦСКА 1948 стигна до победен гол. Точен бе Педриньо от дузпа , отсъдена за игра с ръка и след намесата на ВАР.