Тотална „синя“ доминация не стигна на Левски за победа над Локо Пд (ВИДЕО)

0
levski lokomotiv plovdiv ante aralica
Снимка: lap.bg

Левски не успя да се възползва от грешките, които допуснаха Лудогорец и ЦСКА-София. „Сините“ завършиха 1:1 като домакини на Локомотив (Пловдив), въпреки че чисто игрово прегазиха своя съперник. След последния съдийски сигнал, притежанието на топката бе 66 на 34 процента. След спечелената само точка, тимът от „Герена“ остава на 10 от лидера Лудогорец и на 3 зад ЦСКА-София.

Наставникът на столичния гранд Георги Дерменджиев направи своя официален дебют пред около 10-ина хиляди привърженици, които могат да съжаляват за изпуснатата победа. Новите попълнения Николай Михайлов, Мартин Райнов и Валери Божинов бяха титуляри.

Домакините започнаха малко по-нервно мача, но постепенно се отърсиха и наложиха тотална доминация. След четвърт час игра, Мариани стреля, но Луков изби. Тиам отправи мощен, но и много неточен удар.

120 секунди по-късно Божинов прати топката в мрежата, но попадението бе отменено заради засада.

В 29-ата минута Левски по чудо не поведе. След рикошет в играч на Локо (Пд), топката попадна в Паулиньо, който стреля веднага, но топката тресна напречната греда.

В 35-ата минута Божинов не успя да овладее добре топката в наказателното поле, но все пак успя да стреля, ала до дясната греда. Кабрал също стреля неточно.

В 44-ата минута Локомотив шокира домакините и техните привърженици. „Смърфовете“ организира бърза контра. Рейш се подхлъзна и изпусна Момчил Цветанов, който намери в наказателното поле Анте Аралица. Последният стреля под плонжа на Николай Михайлов и хвърлилия се на отчаян шпагат Давид Яблонски за 0:1. Това бе изобщо първият удар по посока вратата на Левски.

Втората част продължи с пълно превъзходство на „сините“. Гостите обаче направиха нова отлична контра в 51-ата минута. Аралица и Цветанов изскочиха сами срещу Михайлов, но си попречиха и последният нанесе удар в аут.

В ответната атака Тиам стреля силно, но право във вратаря.

След час игра Мариани центрира от корнер. Яблонски бе оставен непокрит в наказателното поле и засече с глава, но над вратата.

В 71-ата минута Левски изравни. Яблонски се пребори за топка наказателното поле и пусна на стоящия до него Мариани. Последният с удар по земята, от ъгъла на вратарското поле, прокара топката между краката на Луков за 1:1.

Кабрал опита да направи пълен обрат с удар отдалеч, но топката мина високо над вратата.

В 88-ата минута Езе стреля с глава, но покрай дясната греда.