Лео Меси пише история в САЩ(ВИДЕО)

0

Лионел Меси продължава да пише историята на световния футбол и с екипа на Интер Маями в МЛС. Аржентинецът постигна нещо, което никой преди него не беше правил в първенството на САЩ, ставайки първия футболист с пет асистенции в един мач от създаването на лигата, както и първият, който участва пряко в шест гола в един двубой. Той направи това постижение при разгромната победа на Интер Маями с 6:2 срещу Ню Йорк Ред Булс в мач от 12-ия кръг на шампионата.

Гостите поведоха в резултата в 30-ата минута с попадение на Данте Вазер и това бе единственото попадение през първото полувреме.Вихрушката пред вратата на Ню Йорк Ред Булс се развихри през вторите 45 минути, когато паднаха шест гола.

Лионел Меси направи първата си асистенция в мача в 48-ата минута, когато подаде на току-що влезлия Матиас Рохас, а парагваецът изравни резултата – 1:1.

Интер Маями не се нуждаеше от много време, за да направи пълния обрат в мача. Лионел Меси направи резултата 2:1 в 50-ата минута след асистенция на Луис Суарес. По този начин Меси отбеляза гол в седеми пореден мач за Маями в първенството.Втората асистенция на Меси в двубоя бе в 62-ата минута за второто попадение на Матиас Рохас в срещата.

Луис Суарес се нуждаеше от 12 минути, за да оформи своя хеттрик в мача. Уругваецът се разписа в 69-ата, 75-ата и 81-ата минута, а и трите асистенции бяха на сметката на Меси.

По този начин Суарес се изравни с Меси на върха на голмайсторската листа в МЛС, като двамата имат по 10 попадения от началото на сезона. Аржентинецът е лидер при асистенциите с общо 13.

Емил Форсберг от дузпа дълбоко в добавеното време оформи крайния резултат в мача.

След третата си поредна победа Интер Маями е начело в класирането на Източната конференция с 24 точки и е отборът с най-добри показатели в цялата МЛС.