Страхотни „акули“ отнесоха Славия и са сред четирите най-добри отбори в България!

0

Днес на стадион „Черноморец“ се изиграха срещите реванш от турнира за купата на България при децата родени през 2008 година и юношите старша възраст, родени през 2004 година. Преди обяд малките акули се изправиха срещу отбора на „Славия“ – Сф. Първият мач преди седмица в София завърши при резултат 1:1.

Още от първия съдийски сигнал двата отбора се хвърлиха в здрава битка. До 20-ата минута играта се водеше предимно в средата на терена, когато след грешка на защитник на гостите, Йоан Димов открадна топката в центъра и излязъл сам срещу вратаря не сгреши за 1:0. Така и завърши първото полувреме.

През втората част на мача отново акулите бяха по-добрият отбор на терена. В средата на полувремето капитанът на черноморци Мартин Николов мина като на парад през защитата на „Славия“ и технично провря топката между краката на вратаря за 2:0.

Белите се хвърлиха в атака да връщат двата гола, но с отличните си намеси вратарят на акулите Мартин Георгиев не им даде никакъв шанс. 5 минути преди края на редовното време Боби Пчеларов се отскубна от защитата на „Славия“ и направи резултата класически 3:0. Така децата на „Черноморец 1919“ с треньор Слави Шопов си заслужиха място на полуфиналите, които ще се играят след Нова година.

За полуфиналите, освен Черноморец, се класираха още Левски, Лудогорец и Национал.

Батковците им от старшата възраст бяха загубили първия мач в София с 1:5 от отбора на „Национал“. Днес завършиха 2:2 в Бургас, като в състава им, както и в София, отново 6 деца бяха набор’2006 и отпаднаха достойно от надпреварата.