Спартак (Плевен) победи Созопол край морето и оглави класирането (ВИДЕО+СНИМКИ)

0

Созопол загуби като домакин на Спартак (Плевен) в мач от II кръг на Втора лига. На стадион „Арена Созопол“ „небесносините“ отстъпиха с 0:2. Така плевенчани оглавиха временното класиране с пълен актив от 6 точки и голова разлика 6:0. Морският тим пък остава без точков актив.

Още в началните секунди Димитър Жеков центрира по земя отляво, но Венци Гюзелев не успя да засече.

В 12-ата минута пък Антонио Ласков не успя да нанесе добър удар от изгодна позиция.

В 18-ата минута Преслав Антонов изведе Стефан Христов сам срещу вратаря. Последният стреля покрай Бояджиев, но топката срещна лявата греда.

Спартак поведе в 24-ата минута. Боримир Карамфилов центрира отдясно. Преслав Антонов изпревари Мариян Димитров и от 10-ина метра засече с глава за 0:1.

240 секунди по-късно Мартин Стоилов шутира силно пред вратарското поле, но Стамен Бояджиев се намеси решително и изби.

Спартак удвои аванса си в 57-ата минута. Преслав Антонов намери във вратарското поле Мартин Стоилов, който без проблеми засече в мрежата за 0:2.

6 минути по-късно Антонов изведе Стоилов сам срещу вратаря. Бояджиев обаче се хвърли в краката му и изби. Секунди след това Антонов изстреля истински снаряд от фал, от дъгата пред наказателното поле. Отново обаче Бояджиев показа завиден рефлекс, успя да докосне топката, която след това разтресе напречната греда и излезе в корнер.