Славия удари Берое с гол на рожденик и доближи първата шестица (ВИДЕО)

0
Снимка: botev-vratsa.com

Берое загуби от Славия в мач от XXVI на efbet Лига. На стадиона в Стара Загора домакините отстъпиха с 0:1. Така те остават на 12-о място с 24 точки. „Белите“ пък се утвърдиха на 7-ата позиция с 41 точки, доближавайки се и само на една от шестия Черно море, който обаче е с мач по-малко.

Славия започна вихрено и поведе след едва 63 секунди игра. Ахмед Ахмедов бе изведен сам срещу вратаря, но не успя да нанесе удар. Вместо това нападателят даде успореден пас. Пред вратарското поле Емил Стоев засече. След няколко рикошета топката стигна до Галин Иванов, който от 2-3 метра я прати в опразнената врата за 0:1. Така той ознаменува по страхотен начин днешния си рожден ден.

В 5-ата минута центриране от фал бе засечено пред вратарското поле от Челич. Топката обаче премина до лявата греда, а бе отсъдена и засада.

В 16-ата минута Галин Иванов изведе Кристиан Добрев, който стреля силно. Караджов обаче улови.

В 34-ата минута Ертан Томбак нахлу отдясно в наказателното поле, след което върна към Емил Стоев. Последният засече от движение, но Педро Енрике блокира удара му.

Секунди по-късно Караджов на два пъти се намеси решително след шут от дистанция на Стоев и след това и при добавката.

В 43-ата минута Уерди Мара нанесе силен удар под гредата. Светослав Вуцов обаче демонстрира класа, избивайки с една ръка в корнер.

В последната минута на редовното време Галин Иванов изведе чудесно в наказателното поле Крис Добрев, който от своя страна даде успореден пас. Ахмед Ахмедов пък не сгреши на празна врата, пращайки топката в мрежата. Попадението обаче бе отменено заради засада, която бе потвърдена и след преглеждането на ситуацията с ВАР.

Славия можеше да сложи точка на спора четвърт час преди да изтече редовното време. „Белите“ организираха скоростна контра. Галин Иванов напредна през центъра, след което изведе Тони Тасев. Ударът на последния обаче бе избит с крак от вратаря на Берое.