Славия охлади мераците на Черно море за челно класиране

0
slavia cherno more 27

Славия се наложи с минималното 1:0 при домакинството на Черно море от 17-ия кръг на Първа лига. Единственото попадение в срещата отбеляза Ахмед Ахмедов през първото полувреме след много груба грешка на вратаря Георги Георгиев.

Черно море изигра много слаб мач в офанзивен план, като футболистите на Илиан Илиев създадоха много малко положения.

Славия започна по-силно мача и можеше да поведе в резултата още в 10-ата минута, когато Людовик Соарес центрира прецизно в наказателното поле на „моряците“ и сложи топката на главата на Ахмед Ахмедов, чийто удар уцели десния страничен стълб на вратата на Георги Георгиев.

Славия поведе в резултата в 12-ата минута, когато Дарко Тасевски пусна отдясно към Емил Стоев, който изведе Ахмед Ахмедов с успореден пас на голлинията, а той прати топката в мрежата на неубедителния Георги Георгиев.

Славия направи нов много сериозен пропуск в 25-ата минута, когато Ахмед Ахмедов задържа добре топката в наказателното поле на Черно море и подаде на Дарко Тасевски, който от точката за дузпата я прати високо над вратата.

В края на първото полувреме Матиас Курьор на два пъти пропусна да вкара топката във вратата на Светослав Вуцов.

Старши треньорът на Черно море Илиан Илиев не остана доволен от показаното през първата част и направи двойна смяна в началото на второто полувреме. Закария Беншаа и Мади Кета влязоха на местата на Матиас Курьор и Мазир Сула.

Ахмед Ахмедов бе близо до второто си попадение в срещата в 69-ата минута, когато взаимодейства добре с Галин Иванов и нанесе удар по диагонала от малкото наказателно поле, но бе неточен.

В 85-ата минута Васил Панайотов стреля технично от границата на наказателното поле, но ударът му бе неточен и излетя над вратата,

Славия е на пето място във временното класиране с 29 точки, а Черно море е шести със същия актив от точки – 29, но по-лоша голова разлика.