Познат герой качи Лудогорец на върха в класирането

0
igor tiago 1
Снимка: ludogorets.com

Игор Тиаго отново се превърна в герой за Лудогорец при много трудната минимална победа с 1:0 в домакинството на Локомотив София от 27-ия кръг на Първа лига. Бразилецът отбеляза победното попадение за „орлите“, което се оказа неговото единадесето от началото на сезона. Тиаго вкара поне един гол в четвърти пореден мач за Лудогорец в шампионата.

Лудогорец започна по-добре двубоя. В 8-ата минута защитата на Локомотив сбърка и топката стигна до Бърнард Текпетей, който подаде към Пьотровски, но Бабукар Гайе с тяло успя да спре удара на поляка.

Десет минути след това Кирил Десподов открадна топката от Лука Иванов и стреля към опразнената врата, но Бабукар Гайе успя да се върне навреме и да избие топката пред голлинията.

В 21-ата минута Аслак фон Витри върна топката към Спас Делев, а той я прати във вратата, но след преразглеждането на ситуацията с ВАР попадението не бе зачетено.

Гайе се наложи да отразява удар на Фон Витри в 35-ата минута.

Локомотив София остана с човек по-малко в 42-ата минута след втори жълт картон на Селсо Рапосо. Съдията Георги Димитров показа много спорен втори жълт картон на Рапосо.

Текпетей стреля от дистанция в 49-ата минута, но покрай вратата на Гайе. Шест минути по-късно Спас Делев стреля с глава, но Гайе успя да избие в корнер.

В 63-ата минута Серджио Падт се намеси решаващо, след като Карлос Франса се справи със Спас Делев, а след това премина и покрай Франко Русо преди да отправи удар, който вратарят на Лудогорец отрази с една ръка.

Лудогорец бе много близо до това да поведе в 66-ата минута, когато Игор Тиаго стреля с глава, но топката се спря в напречната греда на вратата на Гайе. Няколко минути по-късно Кирил Десподов пусна пас към Пьотровски, но полякът отправи много неточен изстрел.

Лудогорец поведе в резултата в 81-ата минута, когато Спас Делев центрира от корнер в наказателното поле на Локомотив, където вратарят Гайе не бе добре ориентиран, а от това се възползва Игор Тиаго, който с глава прати топката във вратата му.

Съдията Георги Димитров свири скандална дузпа за Лудогорец в 85-ата минута, след като прецени, че Алан Диас е извършил нарушение срещу Матиас Тисера. След малко по-дълго преразглеждане с ВАР и лично преразглеждане от страна на Георги Димитров наказателният удар бе отменен и последва жълт картон за симулация на Тисера.

Лудогорец с тази победа излезе на първо място в класирането с 65 точки, като ЦСКА-София е втори с 64 точки и мач по-малко. Локомотив София е осми с 37 точки.