Пирин пречупи Хебър в мач с бой,ритници и червен картон(ВИДЕО)

0

Отборът на Пирин Благоевград победи с 2:0 Хебър в първата среща за пролетния професионален футбол в България. В 33-ата минута Николай Бодуров бе изгонен за грозни изпълнения на терена. Преди началото на срещата, отборите  облекоха специални фланелки в подкрепа на хората, страдащи от множествена склероза. Фланелките са в оранжев цвят (международният цвят на множествената склероза).

След малко повече от половин час игра дойде и най-добрата ситуация за гол в мача. Юлиян Попев центрира отлично в наказателното поле към Спас Георгиев, който отправи удар, но Александър Любенов се намеси. Секунди по-късно „зелените“ получиха нов шанс за гол, след като Николай Бодуров отправи шут, който обаче бе твърде слаб, за да затрудни стража на гостите.

Малко по-късно пък бранителят Николай Бодуров без изгонен с червен картон от рефера Димитър Буров и остави „орлетата“ с 10 човека. Първо Бодуров удари с ръка съперник при единоборство в наказателното поле, а след това стана сблъскване с играчи на Хебър, след което опитният бранител опита да изрита в стомаха съперник.

Минута преди края на редовното време пък Станислав Манолев реализира гол за благоевградчани. Топката бе центрирана от ъглв удар и засечена с глава от Преслав Йорданв отблизо, но стражът на Хебър Любенов парира удара. Все пак кълбото отиде в Манолев, който нямаше как да сбърка пред опразнената врата от стража на тима от Пазарджик.
В 68-ата минута Откай Хамдиев направи мощен пробив, който завърши със силен шут, но кълбото не попадна в целта. Малко по-късно Станислав Маневски също опита да затрудни Петър Петров.
В 75-тата Юлиян Попев изведе Преслав Йорданов зад гърба на отбраната,но той стреля неточно.В 84-ата минута „орлетата“ направиха перфектна контраатака, която завърши с гол в мрежата на Хебър. Попадението реализира Орлин Старокин, който през зимата се завърна в Пирин.