Нов драматичен мач! Етър попари ЦСКА 1948 с дузпа в 91-ата минута (ВИДЕО+СНИМКИ)

0
etar cska 1948
Снимка: facebook.com/fcCSKA48
-
-

Етър и ЦСКА 1948 не излъчиха победител в мач от XXI кръг на efbet Лига. На стадион „Ивайло“ във Велико Търново съперниците изиграха пореден драматичен двубой след подновяването на първенството, който в крайна сметка завърши 1:1. Домакините стигнаха до точката в първата минута на продължението на двубоя, след точно изпълнена дузпа. Това бе и единственият точен удар на „болярите“ в мача.

В 7-ата минута Бирсент Карагарен изведе на отлична позиция в наказателното поле Талис. Ударът на последния обаче бе спасен от Мартин Величков.

В 35-ата минута Бирсент Карагарен влезе в наказателното поле и стреля по земя. Стражът на домакините обаче улови без проблеми.

120 секунди по-късно ЦСКА 1948 получи право да изпълни фал. Педриньо нанесе мощен шут от сериозна дистанция. Топката се насочи към долния десен ъгъл на вратата, но Величков плонжира и успя да избие.

В 41-ата минута удар на Педриньо от наказателното поле мина малко над вратата.

В ответната атака Ивайло Димитров засече с глава центриране в наказателното поле, но доста слабо и право в Наумов.

ЦСКА 1948 поведе в 50-ата минута. Фуртадо отне в собствената си половина, напредна и подаде вдясно в наказателното поле към Талис. Последният върна малко назад, а Педриньо от 12-13 метра с шут от движение прати топката в долния десен ъгъл на вратата за 0:1.

Веднага след попадението голмайсторът поиска смяна, явно изпитвайки болка в областта на глезена, но след това остана на терена и продължи участието си в мача. Все пак, в 56-ата минута Педриньо бе заменен от Радослав Кирилов.

В 74-ата минута ЦСКА 1948 организира скоростна контра. Талис напредна и шутира, но над вратата, а имаше възможност да подаде и вдясно, в вляво към съотборници, които бяха в по-изгодни позиции.

Етър можеше да изравни в 85-ата минута. Ван Ранкин изведе в наказателното поле Килиян Гюсъм, чийто удар обаче мина над напречната греда.

Това обаче се случи в първата минута на добавеното време. Никола Илиев фаулира Ловре Кнежевич, като първоначално главният съдия отсъди фал. След преглеждане на ситуацията с ВАР, обаче бе преценено, че нарушението е извършено в наказателното поле и Васимир Ел-Хатиб назначи дузпа. От бялата точка Иван Василев бе точен за 1:1.

ЦСКА 1948 можеше да стигне до победата 120 секунди по-късно. Никола Илиев центрира от фал. Реян Даскалов засече с глава, но на сантиметри от дясната греда.