Неприятно за Берое! Херо е отмъкнал само 1 точка от 15 визити на „Армията“

0

ЦСКА-София ще влезе като големия фаворит в предстоящия мач срещу Берое. Гостите от Стара Загора са в лоша форма и загубиха първите си два мача от тежката серия от три срещи. Те вече бяха ударени от Лудогорец в Разград с 0:2 и от Локомотив (Пд) под Аязмото с 1:2. Именно тези два мача и предстоящият на „Армията“ трябваше да покажат доколко е готов да се намеси тимът на Херо в битката за Европа, а защо не дори и за титлата.

Преди двубоя с ЦСКА-София има контузени, а важен халф като Иван Минчев е наказан, което също усложнява задачата. Освен това, сегашният предводител на „зелените“ Димитър Димитров не може да се похвали с успехи на „Армията“, пише „Мач Телеграф“.

Херо е идвал с 5 различни клуба в Борисовата градина за шампионатни мачове и все си тръгва като победен. Единственото изключение датира от есента на 1995 година. Тогава с Нефтохимик той стигна до реми 1:1 срещу автентичното ЦСКА, като голът за „шейховете“ вкара Станчо Цонев в 89-ата минута. Това е единствената точка, която Димитров е измъкнал от общо възможните 45 от 15-те му визити на „Армията“.

Със сегашния си тим Херо е губил два пъти – с 0:2, а в последния кръг на миналия сезон претърпя тежък погром с 0:5. Една загуба с 0:2 има и с Велбъжд. Пораженията с Локо (Пд) и Нефтохимик са по 3, а с Черноморец – 5.

Малко по-успешно на „Армията“ Херо се справя в мачове за Купата на България. През 1998-а той би с 3:1 вече фалиралото ЦСКА като треньор на Литекс, но победата му беше анулирана заради нередовна картотека на Радостин Кишишев. „Оранжевите“ бяха извадени от турнира и реванш в Ловеч нямаше. Две години по-късно, на четвъртфинал с Левски, Димитров победи ЦСКА на „Армията“ с 1:0 и след 3:1 в реванша ги елиминира. През 2002-а той направи 1:1 в четвъртфинал-реванш с Локо (Пд), но това не му стигна да продължи напред, а през 1996-а загуби с Нефтохимик по класически начин – 0:3 и след 2:2 в реванша край морето отпадна. Така стана и в края на 2017-а, когато ЦСКА-София отново победи неговия тим – в случая Лудогорец – с 2:1 след продължения.

Както е видно обаче, особено в първенството, шансовете на Херо за успех са близки до нулата.