Миньор загуби от Кариана при повторния дебют на Янев (СНИМКИ)

В двубой от Втора лига Миньор Перник загуби срещу Кариана с 0:1. Един от лидерите в класирането до момента успя да се наложи над жълто-черните и си тръгна с 3-те точки. Дебютът на новия треньор на Миньор Христо Янев не можа да докара победа на перничани.

Мача започна спокойно като домакините се опитаха да не губят контрола на топката. Първото опасно положение бе за гостите в 6-ата минута, Борислав Дамянов се оказа на добра подиция да стреля, но атаката не се оказа проблем за Леонтиев. Не след дълго в 8-ата минута още един пропуск от страна на ерденци не бе реализиран. В 25-ата минута се откри първата по-добра възможност за домакините като Калоян Йосифов отправи удар от дистанция, но право в ръцете Павел Станев. Последва натиск от страна на “чуковете” като домакините отправиха няколко удара неуспешни удара към вратата на Кариана. Точно преди края на първото полувреме в 44-ата минута добра акция отдясно за “миньорци” Йосифов технично се справи с двама от гостите, но центрирането не бе на ниво. “Чуковете” се опитаха да се върнат в играта като пропуснаха няколко добри положения.

Две минути след началото на второто полувреме гостите започнаха с опасен удар отправен от капитана, но топката попадна в ръцете на Леонтиев. В 55-ата минута претенции от страна на домакините за дузпа, но главният рефер не посочи бялата точка. В 57-ата минута първо попадение за Кариана като Борислав Цеков довкара отправен удар към вратата на Миньор. Последваха още няколко опасни атаки на гостите, но пернишката защита успя да се справи и да не допусне втори гол. Няколко минути по-късно засадата спаси Миньор от нов кошмар като бе отменен гол. “Чуковете” се опитаха да се върнат в играта като направиха няколко пропуски и до гол така и не се стигна.