Марица победи Спортист в мач, изпъстрен с красиви голове (ВИДЕО)

0
marica
Снимка: facebook.com/PFC.Maritsa.1921.Plovdiv

Марица победи Спортист в последен мач от III кръг на Втора лига. На собствения си стадион пловдивчани се наложиха с 3:1.

Марица поведе в 13-ата минута. Станислав Маламов центрира отляво на ъгъла на вратарското поле. Веселин Марчев се извиси и нанесе неспасяем удар с глава по диагонала за 1:0.

Спортист изравни в 36-ата минута. Владимир Семерджиев центрира от корнер. Топката стигна до Александър Бастунов, който от 12 метра я прати в мрежата за 1:1.

240 секунди по-късно гостите можеха да стигнат до пълен обрат. Шут по диагонала на Калоян Стефанов обаче се отклони във футболист на Марица и премина на сантиметри от дясната греда. След последвалото центриране от корнер Бастунов стреля мощно, но Николов изби отиващата под гредата топка.

По-малко от 120 секунди след началото на втората част Марица можеше отново да излезе напред в резултата. Домовчийски нанесе неточен удар отблизо. Топката обаче отиде към Маламов, който засече с глава, но Бастунов изби от самата голлиния.

В 67-ата минута Щерев стреля много опасно от фал. Гошев обаче се разтегна максимално и успя да избие в корнер.

120 секунди след това домакините все пак поведоха за втори път. Марчев даде прекрасен извеждащ пас. Маламов овладя, влезе в наказателното поле, справи се със съпротивата на Сандов и с безпощаден удар не остави шанс за реакция на Гошев за 2:1.

В 73-ата минута пловдивчани можеха да сложат точка на спора. Свилен Щерев прехвърли от ъгъла на вратарското поле Гошев. Последният все пак успя да докосне топката, което се оказа достатъчно тя да срещне напречната греда, вместо да спре в мрежата му.

3 минути по-късно Щерев стреля страховито от фал, насочвайки в горния ляв ъгъл. Гошев обаче демонстрира фантастичен рефлекс и някак успя с една ръка да избие в корнер.

120 секунди преди края на мача Марица си подпечата победата. Веселин Марчев с чудесен удар 14-15 метра оформи крайното 3:1.