Локомотив Пловдив шокира Лудогорец, Димитър Илиев с фамозен гол

0

Локомотив Пловдив шокира Лудогорец, побеждавайки го с 3:2 в дербито от 18-ия кръг на Първа лига. Разградчани поведоха с гол на Абел Анисе, но Локомотив успя да обърне развоя на срещата още до края на първото полувреме с попадение на Момчил Цветанов и фамозен гол на Димитър Илиев. Кешеру вкара редовния си гол за Лудогорец, този път от дузпа, изравнявайки резултата в 52-ата минута. Локомотив стигна до победата с гол на Лукас Салинас в 77-ата минута.

Лудогорец поведе в резултата в 17-ата минута. Абел Анисе открадна топката от Парвиз Умарбаев в центъра на терена. След това Кирил Десподов направи добър пробив, пусна топката между трима играчи на Локомотив, а Абел Анисе отблизо вкара.

Бирсент Карагарен центрира в наказателното поле на Лудогорец в 22-ата минута, където Георги Минчев стреля с глава, но встрани от левия стълб на вратата на Ренан.

Локомотив Пловдив изравни резултата в 41-ата минута. Димитър Илиев подаде към Карагарен, а той продължи към Лукас Салинас, а бразилецът веднага отклони към Момчил Цветанов, който бе изведен сам срещу Ренан и хладнокръвно вкара за 1:1.

Локомотив Пловдив поведе с 2:1 в 43-ата минута. Абел Анисел сбърка фатално и Парвиз Умарбаев подаде към Димитър Илиев, който с брилянтен прехвърлящ удар прати топката във вратата на безпомощния Ренан.

Съдията Волен Чинков свири дузпа за Лудогорец в 52-ата минута, след като Кристиан Гомис препъна Бърнар Текпетей в наказателното поле на Локомотив. Защитникът получи жълт картон.

Клаудиу Кешеру вкара топката в долния ляв ъгъл на вратата на Луков в 53-ата минута и изравни резултата – 2:2. Това е 108-ият гол в българския шампионат за румънския нападател.

Локомотив Пловдив можеше отново да излезе напред в резултата в 59-ата минута. Парвиз Умарбаев центрира в наказателното поле на Лудогорец, където Диниш Алмейда стреля с глава, а топката срещна левия стълб на вратата на Ренан. След това Димитър Илиев посегна да стреля, но бе задържан от Абел Анисе, което остана скрито за главния съдия Волен Чинков, който подмина ситуацията и не свири 100% дузпа за Локомотив.

Съдията Волен Чинков спести втори жълт картон и съответно червен за Бърнар Текпетей в 63-ата минута.

Съдията Чинков не показа втори жълт картон и съответно червен и на Кристиан Гомис за нарушение в 69-ата минута срещу Кирил Десподов.

Клаудиу Кешеру отправи удар от разстояние в 70-ата минута, но топката премина встрани от левия стълб на вратата на Мартин Луков.

Локомотив Пловдив организира чудесна контраатака в 74-ата минута. Георги Минчев подаде към Бирсент Карагарен, който отправи разочароващ удар, а на Диниш Алмейда не му стигна една крачка, за да вкара топката във вратата на Ренан.

Локомотив Пловдив все пак поведе с 3:2 в 77-ата минута. Дейвид Малембана стреля от фаул от далечно разстояние, Ренан изпусна топката в краката на Лукас Салинас, който отблизо вкара между краката на бразилския вратар.

Каули Оливейра стреля от границата на наказателното поле на Локомотив от въздуха, но топката излезе в аут.

В края на мача Мартин Луков направи чудесно спасяване, отразявайки опасния удар на Каули Оливейра.

Лудогорец е лидер в класирането с 42 точки, а Локомотив Пловдив е втори във временното класиране с 37 точки.