Локо (Сф) повали Ботев (Вр)! „Железничарите“ се изравниха с Левски (ВИДЕО)

0
Снимка: facebook.com/FCLokomotivSofia1929
-
-

Локомотив (Сф) победи Ботев (Вр) в мач от XIV кръг на Първа лига. На стадион в столичния квартал „Надежда“ „железничарите“ се наложиха с минималното 1:0. Така възпитаниците на Станислав Генчев се изравниха по точки със Славия и Левски.

В 28-ата минута Селсо Рапосо центрира отдясно. Матеус Дуарте засече с глава в наказателното поле, но топката профуча малко над напречната греда.

В 40-ата минута „железничарите“ по чудо не поведоха. Франса проби отдясно, нахлу в наказателното поле и пусна към точката за изпълнение на дузпа. Там напълно необезпокояваният Антонио Вутов засече от движение, но в обхвата на Красимир Костов, който успя да избие.

240 секунди по-късно Рапосо отправи поредното си центриране отдясно. Вутов засече с глава пред вратарското поле. Топката обаче премина до дясната греда.

Ботев (Вр) можеше да открие резултата в 52-ата минута. Браян Переа шутира от 7-8 метра по диагонала. Топката мина през няколко футболисти на Локомотив, преди Александър Любенов да успее да избие с крак.

В 63-ата минута гостите създадоха най-добрата си ситуация до момента. Центриране на границата на вратарското поле намери оставения напълно непокрит Браян Переа. нападателят засече с глава. Любенов обаче някак успя да избие в корнер отиващата под гредата топка.

Локомотив поведе в 76-ата минута. Красимир Милошев изпълни великолепно фал, на метър от дъгата пред наказателното поле, пращайки топката от вътрешната страна на дясната греда за 1:0.

В 3-ата минута на даденото продължение Илия Димитров бе изведен сам срещу вратаря. Ударът му обаче бе отразен от Красимир Костов.

120 секунди след това пък Антонио Георгиев шутира мощно от наказателното поле, но защитник на Локомотив застана на пътя на топката, избивайки в корнер.