Локо Пд и Черно море не се победиха в изнервен мач

0

Локомотив Пловдив и Черно море завършиха 1:1 в напрегнат мач от 17-ия кръг на Първа лига. И двата отбора имаха амбиции да спечелят двубоя, но не успяха да стигнат до трите точки. Мачът беше изнервен, като и двамата треньори – Александър Тунчев и Илиан Илиев много трудно успяваха да сдържат емоциите си.

Мартин Дичев центрира в 3-ата минута в наказателното поле на Локомотив, Илко Пиргов излезе и боксира топката, но тя попадна на крака на Васил Панайотов, който веднага стреля, но неточно в аут.

Минута по-късно Леандро Андраде пусна извеждащ пас към Васил Панайотов в наказателното поле на Локомотив, а той стреля от малък ъгъл, но Илко Пиргов успя да спаси.

Леандро Андраде направи добър пробив по левия фланг, след което подаде към Пабло Гарсия, който стреля, но слабо и право в ръцете на Илко Пиргов.

Съдията Георги Давидов свири дузпа за Черно море в 9-ата минута. Евгений Сердюк бе изпуснат от защитата на домакините, след което Кристиан Гомис го фаулира в наказателното поле на Локомотив. Ситуацията бе преразгледана много внимателно с ВАР и решението на Давидов бе потвърдено, а Гомис получи жълт картон.

Черно море поведе с 1:0 в 12-ата минута. Пабло Гарсия не бе убедителен при изпълнението на наказателния удар. Илко Пиргов хвана ъгъла, но Гарсия все пак прати топката в мрежата му.

Локомотив Пловдив организира опасна атака в 16-ата минута. Парвиз Умарбаев подаде много добре на връхлитащия в наказателното поле на Черно море Георги Минчев, който беше изпуснат от защитата на гостите и стреля, но неточно встрани от левия страничен стълб на Иван Дюлгеров.

Съдията Георги Давидов свири дузпа за Локомотив Пловдив в 34-ата минута, след като Живко Атанасов извърши нарушение срещу Лукас Салинас в наказателното поле на Черно море. Ситуацията бе разгледана с ВАР и бе потвърдено решението на рефера. Димитър Илиев изпълни точно наказателния удар в 37-ата минута и Локомотив Пловдив изравни резултата – 1:1.

Леандро Андраде стреля в 38-ата минута, Илко Пиргов не бе убедителен в първата си намеса, но след това успя да улови топката.

В добавеното време на първата част Умарбаев центрира в наказателното поле на Черно море от пряк свободен удар. В наказателното поле топката беше избита, но тя достигна до Карагарен, който беше на границата на наказателното поле и стреля в долния ляв ъгъл, но Дюлгеров показа добър рефлекс и спаси.

Минута по-късно стражът на варненеци отново запази вратата си суха след като спаси удар с глава на Мартин Паскалев, който засече хубаво центриране отляво на Умарбаев.

Мартин Дичев отправи коварен удар в 63-ата минута, но топката премина встрани от вратата на Илко Пиргов.

Бирсент Карагарен направи добър пробив в 66-ата минута, след което стреля, но Дюлгеров спаси.

Черно море веднага след това организира бърза контраатака. Сердюк бе изведен сам срещу Пиргов, но вратарят на Локомотив Пловдив направи решаващо спасяване.

От Локомотив Пловдив имаха сериозни претенции за втори жълт картон на Виктор Попов в 72-ата минута за извършеното нарушение срещу Умарбаев. Александър Тунчев дори бе на път да навлезе на терена, но в крайна сметка се размина само с предупреждение от рефера Давидов.

Пред Зе Гомеш се откри страхотна възможност в 82-ата минута, но ударът му в последния момент бе блокиран от Паскалев.

Черно море вече няма загуба в 10 мача в шампионата, докато Локомотив Пловдив е в серия от седем домакински двубоя без поражение.

След това равенство Черно море е втори във временното класиране с актив от 29 точки, а Локомотив Пловдив е седми с 24 точки.