Локо Пд и Берое с голово реми,Камбуров бележи срещу бившия си отбор(ВИДЕО)

0

Отборите на Локомотив Пловдив и Берое завършиха наравно 1:1 в двубой от 21-ия кръг на родната ни Първа Лига. Часове преди началото на мача смърфовете понесоха удар – останаха за този двубой без Футболист №1 на България за последните години и капитан на тима Димитър Илиев.

Мачът предложи през първото полувреме тактическо надлъгване. Първата ситуация бе за домакините. В 5-тата минута Момчил Цветанов намери в наказателното поле Бирсент Карагарен, той стреля  стреля обаче неточно. Веднага след това Стив Фуртадо опита също неточен удар за Берое.

След още 10  минути по-късно Октавио засече центриране от корнер и продължи към  Алиун Фал,но Пиргов внимаваше и спаси ударът му.

След половин час игра Мартин Камбуров изведе Берое напред в резултата. Парвиз Умарбаев задържа Гаюс Макута и направи дузпа. Камбуров не сбърка за гол №249 в Първа лига.
Второто полувреме започна с чисто положени за Локомотив. Удар на Лукас Салинас срещна тялото на Георги Ангелов,при добавката ударът на Георги Минчев бе париран от вратаря Генади Ганев.
В 54-ата минута Момчил Цветанов центрира, а отблизо Лукас Салианс засече, но топката прелетя над вратата.
В 76-ата минута домакините също получиха дузпа от Волен Чинков.Октавио фаулира Илич, а Парвиз Умарбаев бе точен от бялата точка и се реваншира за нарушението ,което направи при дузпата за гостите.
В 87-ата минута новата перла  на Локомотив Паоло Уртадо нацели напречната греда след двойно подаване с Диниш Алмейда и се размина с дебютния си гол в дебюта си за смърфовете.