Левски удари три греди срещу Лудогорец при децата и се размина с финала(ВИДЕО)

0

Лудогорец е първият финалист в турнира за Купата на БФС при децата, родени през 2005 година.
Тимът от Разград завърши 1:1 в мача реванш с Левски на „Герена“ и с общ резултат 2:1 в полуфиналния сблъсък се класира за последния двубой в надпреварата.
Срещата, която се игра на изкуствения терен на стадион „Георги Аспарухов“, предложи много интересни моменти, емоции и битка. Домакините имаха повече положения от противника, удариха и три греди.
Минута преди почивката гостите поискаха дузпа за нарушение срещу Кирев, но главният съдия Георги Николов прецени, че няма основания да отсъди такава.Пет минути след паузата Симеон Василев имаше възможност да открие за Левски, но ударът му бе отразен с крак от вратаря на Лудогорец Умут Хабил и след това се удари в гредата. Две минути по-късно отново Василев се озова на добра позиция, но и този път не успя да преодолее Хабил.
В 45-ата минута Левски поведе и изравни резулатата от двата мача. Защитник на гостите не успя да изчисти топката, Любомир Тодоров отне в наказателното поле и се разписа за 1:0.
Лудогорец търпеливо изчака своя момент в мача и нанесе решителен удар в 53-ата минута, когато Петър Кирев бе изведен и успя да изравни за 1:1.До края домакините опитаха натиск, но до нов гол не се стигна. За Лудогорец Радослав Мутафов опита удар извън наказателното поле, но топката премина над вратата.
Лудогорец ще срещне на финала Ботев (Пловдив), който елиминира ЦСКА.