Левски не е постигал такава победа от 10 години

0

Левски взе втора много важна глътка въздух, печелейки три точки срещу Берое на „Герена“. Победата с 2:1 бе от огромно значение заради предстоящата много трудна серия от 3 мача след паузата за националните отбори – срещу Локомотив Пд, Лудогорец и ЦСКА-София. Още по-ценно бе, че успехът бе постигнат, след като отборът игра 61 минути с човек по-малко. Христофор Хубчев бе изгонен в 37-ата минута, а на двете полувремена имаше по 4 минути добавено време. Именно с 10 души на терена „сините“ вкараха втори гол – великолепното изпълнение на Борислав Цонев. То, заедно с многото борба и характерът, който демонстрираха играчите, водени в този двубой от Тодор Симов, се оказаха решаващи за победата.

Справка в статистиката показва, че в последните 10 години Левски няма такава победа, пише „Мач Телеграф“. В този период нито веднъж не се случи „сините“ да бъдат толкова дълго време с човек по-малко и не само да спечелят, но и да вкарат още един гол с 10 души.

Като изключение, но само донякъде, можем да приемем един мач в края на сезон 2011/12. Тогава „сините“ удариха с 6:1 Видима-Раковски в Севлиево, като още в 23-ата минута останаха с 10 души след изгонването на Иво Иванов. Дотогава обаче резултатът вече беше 4:0 за тях, а с намален състав те отбелязаха още 2 попадения. Както се вижда обаче, в този двубой севлиевци бяха доста по-слаби, отколкото е в момента Берое.

В последните 10 години намираме още един подобен мач, като този с Берое, в който победата дойде при сходни, но и тук не съвсем еднакви обстоятелства. На 7 март 2018 година „сините“ биха Черно море на „Тича“ с 3:2. При 2:1 в тяхна полза бе изгонен авторът на гол (точно както срещу Берое) и асистенция – Антонио Вутов. След това с 10 души „сините“ вкараха чрез Яблонски трети гол и накрая пуснаха само един, за крайното 3:2. Тогава обаче те бяха само 35 минути с човек по-малко.