Левски на Мъри няма спирачки! Тресна Черно море насред „Тича“ и вече е трети (ВИДЕО+СНИМКИ)

0

Левски продължава със страхотното си представяне под ръководството на Станимир Стоилов. „Сините“ се наложиха над Черно море в мач от плейофната фаза на Първа лига. На „Тича“ във Варна столичният гранд стигна до успех с 1:0. Със спечелените 3 точки Левски се изкачи на третото място, което дава право на участие в Лига на конференциите.

Двубоят започна изключително равностойно, със здрава битка в средата на терена, но без опасности и пред двамата вратари. Чак в 28-ата минута дойде първото по-сериозно положение. Кордоба се засуети пред наказателното си поле, позволи да му отнемат топката и извърши нарушение, за което получи жълт картон. Пабло Гарсия стреля от отсъдения фал, но над напречната греда.

Левски отговори светкавично. Илиян Стефанов засече с глава центриране в наказателното поле, но неточно.

Минутка по-късно Левски сътвори най-доброто положение в мача до момента. Билал Бари овладя в наказателното поле и върна на дъгата. Келиан ван дер Каап засече от движение. Дюлгеров обаче с отлична изява успя да избие в корнер отиващата в долния му ляв ъгъл топка.

В 37-ата минута Матиас Курьор пусна по въздух на дъгата пред наказателното поле. Пабло Гарсия засече атрактивно от воле, но право в ръцете на Михайлов.

В 45-ата минута Левски по чудо не поведе. Михайлович центрира отдясно. Билал Бари свали с глава към Георги Миланов, който обаче от чиста позиция шутира покрай лявата греда.

В даденото продължение и Черно море имаше добра възможност. Сердюк нанесе директен удар от фал, но малко над напречната греда.

В 49-ата минута Филип Кръстев направи отличен пробив, влезе в наказателното поле, но Цветомир Панов изби топката пред крака му. „Сините“ поискаха дузпа, но такава не бе отсъдена, а и от повторенията ясно се видя, че защитникът на домакините играе чисто.

120 секунди по-късно „зелено-белите“ направиха фрапантен пропуск. Срдюк нахлу в наказателното поле, премина между Кордоба и Каап, остана сам срещу вратаря и стреля. Михайлов обаче със страхотна намеса успя да избие.

В ответната атака и Левски имаше добър шанс. След центриране отдясно, Цунами свали с глава към точката за изпълнение на дузпа. Илиян Стефанов засече от движение, но право в Дюлгеров.

В 62-ата минута Сула нанесе плътен удар от дистанция, насочен в долния ляв ъгъл. Михайлов обаче показа класа, плонжира и изби в корнер.

10 минути по-късно „сините“ имаха хубава възможност. Михайлович изпълни силно тъч. Билал Бари свали с глава за Георги Миланов, който стреля без забавяне. Дюлгеров обаче улови сигурно.

Скоро след това, след центриране от корнер, Кордоба игра с глава, но и това не успя да затрудни стража на Черно море.

Последваха две атаки на „моряците“, в които поискаха дузпа за нарушения срещу Велев и Беншаа, но и в двете ситуации такава правилно не бе отсъдена.

В 84-ата минута Филип Кръстев нанесе удар директно от фал, но над напречната греда.

60 секунди по-късно Левски поведе. Филип Кръстев центрира от корнер, а Вендерсон Цунами засече неспасяемо с глава за 0:1.

Веднага след изпълнението на центъра „сините“ можеха да си подпечатат успеха. Бари се отскубна сам срещу вратаря, но Дюлгеров успя някак да избие от краката му. Топката пак стигна до нападателя, който направи неуспешен опит да прехвърли стража.

Във 2-ата минута на даденото продължение Черно море можеше да изравни. Пабло Гарсия стреля отлично от фал. Николай Михайлов обаче с уникална изява успя да избие отиващата под гредата му топка в корнер.