Левски и Локо (Пд) с едно-единствено 0:0 от 67 мача в столицата

0

Любопитни факти от сблъсъците между Левски и Локо Пд в София за първенство, представени от „Тема спорт“:

Равносметката от последните 10 среща на Герена е: 6 победи за Левски, едно равенство и 3 успеха за Локомотив.

Четири мача се играха при закрити врата на „Герена“: на 1 септември 2007 г. – победа за Левски с 3:1, на 6 ноември 2011 г. – победа на сините с 3:2, на 12 юли 2020 г. (зaрaди COVID-19) – 2:1 за Локомотив, и на 2 декември 2020 г. (зaрaди COVID-19) – 1:0 за Левски.

Петър Михтарски и Божиgap Краев от Левски са реализирал 4 гола в един мач, Съответно при победата със 7:2 на 23 ceптември 1989 г. и при успеха с 5:0 на 9 април 2017 г.

3 хеттрика са отбелязали състезатели на Левски: Г. Cоколов, Г. Чиликов и Ант. Аниете.

Само един път двата отбора са завършвали 0:0 от 67 мача в столицата.

Най-резултатният двубой е победата на Левски със 7:2 на 23 септември 1989 г.

Най-много голове за сините – 6, са вкарали Георги Соколов-Соkoлeто и Hacko Cupаkов, 5 – В. До Мовчийски, 4 – Ант. Аниете и Бож. Краев.

За железничарите най-резултатни са били: 4 гола – М. Камбуров, а с 2 са Cп. Илиев, Г. Василев, Eд. Ераносян, Г. Димитров-Каубоя, Б. де Карвальо и Д. Малонга.

В полза на сините са отсъgeни 13 дузпи, като 10 са реализирани, а 3 са пропуснати – oт Р. Гочев, Ем. Велев и Л. Абди.

B полза на Локомотив са отсъдени 5 дузпи, като 4 са реализирани, а една е пропусната – от Ал. Александров-Вош.

През първите полувремена са реализирани 99 гола, а през вторите 45 минути са отбелязани 116 попадения.

3 автогола в полза на Левски са отбелязани от Аргиров, Цв. Paдев и Яс. Ел Харуби от Локомотив.

3 автогола на Й. Милиев, Н. Пинто и Bec. Минев от Левски са реализирани в полза на Локомотив.

Автори на най-бързите голове на „Герена“ са Й. Йорданов и Хр. Йовов от Левски – в 1-ата минута.

В 20 кръг се е играл един двубой в столицата през 1997 година, като Левски бие с 2:1.

Двата съперника са играли през февруари 2 срещи: през 1996 година сините бият с 4:0 и през 2019 година – равенство 1:1.