Куриозно, но факт: ЦСКА-София ще спира черна серия в Бистрица

0
Снимка: cska.bg

Куриозно, но факт – ЦСКА-София все още няма спечелен официален мач на стадиона в Бистрица. Днес от 21:00 часа отбор на армейците ще гостува за трети път там. Предишните две срещи обаче бяха спечелени от съперниците.

През сезон 2016/17 г. дубълът на ЦСКА-София гостува на Витоша във Втора лига. Двубоят е от последния кръг – на 27 май 2017-а. Бистричани се нуждаят от победа, за да се класират на 3-то място и да отидат на бараж за елита. На армейците пък им трябва поне равен, за да се спасят от изпадане. ЦСКА-София повежда чрез Милчо Ангелов, но Витоша прави обрат след почивката с голове на Георги Амзин и Пол Отофе. За червените участие в онзи мач вземат Иван Турицов и Тонислав Йорданов, а Валентин Антов остава резерва.

Втората визита на ЦСКА-София в Бистрица пък бе на 29 февруари тази година. Червените обаче излязоха срещу Царско село, който бе символичен домакин. Дебютантът в елита поведе в 6-ата минута чрез Андерсон, ЦСКА-София изравни в 20-ата чрез Белтраме, но Бахамбула в 41-ата оформи крайното 2:1.

Днес армейците вече за първи път ще гостуват на Витоша. Досегашните им визити срещу този опонент бяха на стадион „Васил Левски“. ЦСКА е спечелил всичките си 5 шампионатни мача в елита с Витоша при 17:1 голова разлика.

В стартовите 11 на червените днес вероятно ще има само една промяна спрямо състава от контролата с Ботев Bp – Греъм Кери ще замени Джеси по десния фланг на атаката. Съществува вероятност ЦСКА-София да избере по-офанзивен подход с двама нападатели в лицето на Coy и Юрич.

Във Витоша нямат кадрови проблеми, но в паузата се разделиха с ветераните Йордан и Веселин Миневи, Апостол Попов и Георги Сърмов. В навечерието на мача с ЦСКА-София разтрогнаха и с титулярния си вратар Християн Василев. Титуляр пък ще е навършилият на 6 май 40 г. бранител Венцислав Бонев.