Костов: На прав път сме, имаме голяма поддръжка от ръководството! ЦСКА са в матрицата, като нас

0
nikolai kostov

Старши треньорът на Левски – Николай Костов – даде пресконференция преди дербито с ЦСКА-София.

„Първото полувреме ние си сложихме печата. Колкото и убедително да звучи победата на Лудогорец, играчите им усетиха нашата сила. Въпреки че само 45 минути беше това неще, сложихме си печата на терена на Лудогорец. И първия сезон изиграхме много добър мач за 80 минути, който също загубихме малко драматично и с много спорни неща. Самите футболисти на Лудогорец разбраха нашата сила. Въпреки препятствията, които преодоляваме постоянно, показваме на всички, че се стремим да сме активни през целия мач, независимо от противника. Може би можех да предотвратя тази голяма загуба. При 3:1, когато разбрахме, че губим мача, можеше да не слагам такива играчи, които нямат още опит. Противно на това, аз исках да проверя младите ни играчи – какво можем да очакваме от тях, когато играем срещу силните отбори.

С какво могат да ни изненадат ЦСКА? Правят едни и същи неща, но ги правят много добре. И те са в матрицата, в която сме попаднали и ние. Лудогорец ни е създал такива комплекси, че всяка година повтаряме едни и същи грешки – и Левски, и ЦСКА. След неуспеха започваме да обвиняваме, да променяме, да търсим други варианти за следващ успех и обещания на нашите почитатели. Този път трябва да сме по-умни и да разберем, че Лудогорец не може да доминира толкова години, защото наистина ние правим едни и същи грешки. Много мислим по тези въпроси. Обсъждаме ги с нашите опитни ръководители, които са играли футбол и знаят много добре как са нещата. Дербито между ЦСКА и Левски, преди години, преди Лудогорец, винаги е било за първото място. Интересът е бил огромен. Преживяванията на публиката са били големи. Сега и едните, и другите са в такива настроения, че… Неуспехът си е неуспех. Третото място не отговаря на нашите амбиции. Ние сме отбор с големи амбиции и трябва да изпипаме нещата. Въпреки препятствията, свързани и с икономическите кризи, мисля че сме на прав път.

Нямаме много опции в състава. Без Петков и Лима сме малко беззъби в атака. ЦСКА не са толкова убедителни в защита, въпреки че допускат малко голове. Имаме варианти за заместник на Марин, въпреки че той е в страхотна форма.

Имаме млади футболисти, на които няма как да не им се отрази психологически тази загуба. Понеже сме оптимисти, представете си, че загубата от Лудогорец ни отваря врата за по-големи успехи. Ако приемеш една загуба като капитулация, тогава настъпват проблемите. Имаме много голяма поддръжка от ръководството на клуба. Те също вярват, че правим нещата по правилния начин. И футболистите са заредени с оптимизъм и вярват, че това, което правим, е правилно.

Всяка загуба за Левски е инцидент. Душевните болки са по-трайни от телесните, тъй като са свързани с ума. Няма как толкова бързо да се отърсим. Надявам се да преглътнем този горчив хап“, коментира Костов.