Копич: Имаме много неща за подобряване! Очаквам Неделев да се завърне, влиянието му върху отбора ще е значително

0
jelko kopich

Старши треньорът на Ботев (Пд) – Желко Копич – сподели мнението си за загубата с 1:2 от Славия, след която „канарчетата“ приключиха участието си в турнира за Купата на България.

„Турнирът за Купата е доста лесен шанс да играеш в Европа. Започнахме двубоя с добра мотивация и енергия, успяхме да отбележим първия гол. Веднага след това получихме такъв. До края на първото полувреме играхме добре. През втората част, след като допуснахме нов гол, опитахме да реагираме, да създадем някои ситуации в предни позиции, но в крайна сметка Славия спечели и ги поздравявам.

Бързият изравнителен гол за нас е много неприятно. Не много лесно да допуснеш такъв гол.

Първото полувреме беше добро за нас. Най-големият проблем за нас беше допуснатият гол през второто, защото не бяхме позиционирани добре на терена. След това опитахме да променим нещо, но не се получи.

Играчите имат нуща от почивка, да прекарат време със семействата си, да отпочинат добре, да се заредят със свежа енергия и след предсезонната подготовка да сме готови за началото на мачовете.

Имаме много неща за подобряване. Най-напред трябва да преценим цялата ситуация, да направим равносметка на първия полусезон и след това ще преценим как можем да подобрим отбора, за да играе той по-добре през пролетния полусезон.

Очаквам Неделев да се завърне. Той вече тренира с нас. Има зелена светлина от лекарите. Той е изключително важен за нас. Влиянието, който той ще окаже върху отбора, ще бъде значително“, коментира Копич.