Хебър оглави Втора лига след ново 2:0 у дома

0

утболният тим на Хебър се върна на лидерската позиция във Втора ПФЛ след домакинска победа с 2:0 над Янтра(Габрово). Точни за 13-тия успех на пазарджиклии от началото на сезона бяха Ивайло Михайлов(13) и Евгени Игнатов(40).

Срещата на стадион „Георги Бенковски“ се разви по сценария на предния мач срещу Септември(Симитли). През първата част Хебър доминираше над своя противник и логично се оттегли на почивка с два гола преднина. Момчетата на Николай Митов стигнаха до аванс в резултата още при първото си сериозно положение. Автор на попадението в 13-та минута стана Ивайло Михайлов. В 22-та минута главният рефер от Пловдив Радослав Гидженов подмина дузпа в полза на домакините. Пет минути по-късно тимът на Янтра стигна до единствената си опасност пред Петър Дебърлиев. Тони Иванов проби отдясно и даде успореден на голлинията пас, но съотборникът му Георги Недков се размина с топката.

Хебър отговори подобаващо в 32-та минута. Явор Вълчинов направи пробив по левия фланг и центрира към Живко Петков, който мигновено стреля към вратата на Янтра, но стражът на гостите Богомил Цинцарски изби в корнер. При последвалото изпълнение удар на Жак Пехливанов от петнайсетина метра не влетя по чудо в мрежата на габровци.

Хебърци стигнаха до гола на успокоението в 40-та минута, когато Евгени Игнатов завърши резултатно перфектна атака на домакините – 2:0.

След паузата Хебър заигра на сигурно, а Янтра изнесе играта си по-напред. В 58-та минута Петър Дебърлие спаси по отличен начин удар на Ивайло Иванов от чудесна позиция. Седем минути по-късно пазарджиклии също се разминаха с попадение.

Дубълът на Лудогорец спря Миньор за върха във Втора лига(ВИДЕО)