Мъри гази като Робокоп

0
stoilov1

Тимът, воден от българския специалист, разби с 3:0 лидера Еюпспор като гост в мач от предпоследния 33-ти кръг на втора турска дивизия.

Мъри дори не заложи на всичко най-добро, като даде почивка на някои от основните си футболисти и експериментира със състава.

След успеха Гьозтепе е с актив от 69 точки, на три зад днешния си съперник Еюпспор. Това означава, че „гьоз-гьоз“ има реален шанс за първото място при благоприятен развой в последния кръг, защото има предимство в директните сблъсъци с Еюпспор. По-рано през сезона бе постигната още една победа с 5:1. Без значение дали финишират първи, или втори, футболистите на Гьозтепе ще вдигнат купа. Трофеи се дава на първите два тима, които печелят директна промоция за елита на Турция.

Днешният мач се разви чудесно за гостите, които поведоха още в 18-ата минута. Рамон Лундквист асистира за попадението на Кубилай Канацъзкуш.

Само пет минути по-късно лидерите във временното класиране останаха с човек по-малко. С директен червен картон беше изгонен Мехмет Учар.

Така задачата на Гьозтепе се улесни. През втората част играчите на Мъри затвориха мача с нови два гола. Лундквист се отчете с асистенция за гола на Юмит Акда в 67-ата минута. Крайният резултат пък оформи Билел Месауди в 73-тата.

В последния кръг, когато ще се решава първото място, Гьозтепе посреща Бодрумспор, докато Еюспор гостува на Ерзурумспор.