Левски би Царско село и е на крачка от Топ 6! „Царете“ помляха гредите (ВИДЕО)

0
-
-

Левски победи Царско село в мач от XVII кръг на Първа лига. На стадиона на „царете“ „сините“ се наложиха с минималното 1:0. Спечелените 3 точки позволиха на възпитаниците на Станимир Стоилов да се доближат само на 2 от шестия в класирането Локомотив (Пд). Селекцията на Любослав Пенев пък бе преследвана от сериозна липса на късмет, след като на три пъти удари срещнаха гредите зад Николай Михайлов.

Още преди да са изминали 120 секунди игра, Царско село по чудо не поведе на два пъти. Първо Александров центрира отдясно, а Лъчезар Балтанов засече с глава от границата на вратарското поле. Николай Михайлов обаче демонстрира невероятен рефлекс, успявайки за да избие с една ръка току пред голлинията.

Почти веднага след това Васил Шопов стреля от дистанция. Топката рикошира във футболист на Левски, заблуди Михайлов, но за негова радост срещна лявата греда.

В 13-ата минута Здравко Димитров нанесе удар извън наказателното поле. Топката рикошира в Балтанов, след което Янко Георгиев изби в корнер. След неговото изпълнението от Радослав Цонев, Кордоба засече високо над вратата.

В 27-ата минута Драган Михайлович направи двойно пред наказателното поле с Марин Петков, след което стреля в долния ляв ъгъл. Янко Георгиев обаче плонжира и улови.

В 36-ата минута отново малшансът попречи на Царско село да поведе. Лукас Диас центрира от фал. Кордоба изчисти с глава. Топката обаче отиде на границата на наказателното поле. Димо Бакалов стреля атрактивно от воле, но топката разтресе дясната греда на Николай Михайлов.

Левски пък поведе в 43-ата минута. Марин Петков центрира ниско отдясно. Кавдански не успя да изчисти, като вместо това заложи топката на ъгъла на вратарското поле на Димитър Костадинов. Последният пусна вляво от себе си за Билал Бари, който без проблеми засече в мрежата за 0:1.

В 53-ата минута Царско село незнайно как не успя да изравни. Диас центрира отляво, а Горанов не успя да избие с глава. Топката стигна до Ален Стеванович, който с удар от  метър пред вратарското поле нацели напречната греда.

В 71-ата минута Левски можеше да си гарантира победата. Радослав Цонев изпълни много добре фал на 4-5 метра пред наказателното поле. Янко Георгиев обаче успя с една ръка да избие.

В 77-ата минута Здравко Димитров на два пъти можеше да реализира второ попадение за „сините“.  И в двата случа той стреля от границата на наказателното поле, насочвайки първо в долния, а след това и в горния ляв ъгъл на вратата. И в двете ситуации обаче Янко Георгиев показа класа и спаси.

В 90-ата минута Диас стреля от сериозна дистанция от фал. Николай Михайлов обаче внимаваше и изби.