Генчев: Няма да остана в Локомотив, преговарям с друг отбор

0

Старши треньорът на Локомотив (Сф) – Станислав Генчев – сподели мнението си за загубата с 0:2 от Славия.

„Когато пропуснеш толкова положения, няма как да очакваш да победиш на стадиона на Славия. Разделихме си по едно полувремето. Ние сме си виновни. Няма какво да очакваме, след като изпускаме толкова положения.

Двата отбора се познаваме доста добре. Имаме проблеми с контузени, на други им изтичат договорите, но от старанието и дисциплината съм изключително доволен. Като за последен мач момчетата дадоха каквото могат.

Преди началото на сезона целта беше да играем в групата, в която сме в момента. Целта беше изпълнена и то доста рано. Имахме доста добри мачове – спечелихме най-много точки срещу водещите отбори. Имаше доста положителни неща. Имаше и негативни с лошите домакински загуби, които ще се помнят дълго, но това е част от играта. По-важното е, че отборът изпълни целта си, игра добър футбол, спечели уважението на всички неутрални фенове и накара всички отбори в България да се съобразяват с нас. Генералната ми оценка е много добро представяне за възможностите, които имаме.

Най-много трябва да съжаляваме за загубата с 0:6 от ЦСКА 1948, защото е срамно петно. От друга страна полуфиналът за Купата – няма как да не съжаляваме. Финал щеше да е черешката на тортата, но имаше и странични фактори, които повлияха да не се стигне поне до изпълнение на дузпи.

Най-вероятно няма да остана в Локомотив. Утре ще има повече яснота. Преговарям с друг отбор. Името на отбора ще го разберете утре“, коментира Генчев.