ЕвроЛевски не се даде на Айнтрахт! Фамозен гол в 95-ата минута „взриви“ Националния стадион (ВИДЕО)

0
levski aintraht

Левски завърши наравно с Айнтрахт в първи плейофен мач от Лига на конференциите. На „Васил Левски“ „сините“ стигнаха до драматично 1:1. Столичният гранд получи уникална подкрепа от своите фенове, които изпълниха до краен предел Националния стадион, който се „взриви“ в 95-ата минута при уникалния гол на Асими Фадига.

Айнтрахт поведе още в 6-ата минута. Ебимбе шутира от дистанция. Пламен Андреев изби отиващата в долния ляв ъгъл топка, която обаче стигна до Гьотце, който даде успореден пас. Пред вратарското поле пък Рандал Коло Муани засече без проблеми в мрежата за 0:1. Попадението бе разглеждано дълго за евентуално нарушение срещу Асен Митков при отнемането на топката. Такова обаче се прецени, че няма, макар положението да бе най-меко казано спорно.

Левски можеше да изравни в 20-ата минута. Ел Джемили стреля много опасно от фал пред наказателното поле. Топката обаче профуча на сантиметри над напречната греда.

След половина час игра Гьотце получи вдясно в наказателното поле, след което той даде пас на ъгъла на вратарското. Там връхлитащият Муани засече, но доста неточно.

В 39-ата минута Левски направи шокиращ пропуск. Уелтън и Ел Джемили разиграха страхотно по лявото крило. Бразилецът нахлу в наказателното поле и даде отличен успореден пас. Роналдо обаче от метър на празна врата не успя да порази целта, като вместо това прати топката в ръцете на Трап, който бе на далечната греда. В „синята“ евроистория този пропуск на бразилеца може да се съпостави единствено с този Христо Йовов – Бижутера срещу Удинезе.

Гостите отговориха 120 секунди по-късно. Коло Муани бе изведен сам срещу вратаря, но Пламен Андреев изби. Ерик Ебимбе направи добавка, но „син“ защитник успя да отклони в корнер.

В 70-ата минута Галчев центрира отдясно. Роналдо продължи с глава. Топката стигна до Уелтън, който от малък ъгъл шутира по диагонала. Топката обаче премина на сантиметри от лявата греда, а в ситуацията бе маркирана и засада.

В 85-ата минута шут от фал на Омар Мармуш мина над напречната греда на Пламен Андреев.

Секунди по-късно Роналдо нахлу в наказателното поле, където падна след съприкосновение с Уилям Пачо. Главният съдия обаче прецени, че няма основание да отсъди дузпа.

В последните минути Левски обсади вратата на своя съперник, но така и не успя да стигне до изравнително попадение.

Левски изравни в 5-ата минута на даденото продължение. Фамозен шут от дистанция на Асими Фадига порази горния десен ъгъл на вратата за 1:1.

ЛЕВСКИ: 1. Пламен Андреев, 2. Жереми Петрис, 33. Хосе Кордоба, 50. Кристиан Димитров, 6. Цунами, 7. Роналдо, 8. Андриан Краев /к/, 10. Асен Митков, 11. Джавад Ел Джемили, 17. Уелтън, 9. Рикардиньо

Резерви: 13. Николай Михайлов, 99. Иван Андонов, 5. Келиан ван дер Каап, 14. Илиян Стефанов, 16. Преслав Бачев, 20. Асен Чандъров, 21. Кристиян Йовов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 37. Дарлан. 88. Марин Петков, 97. Асими Фадига

АЙНТРАХТ: 1. Кевин Трап, 3. Уилям Пачо, 4. Робин Кох, 7. Омар Мармуш, 9. Рандал Коло Муани, 15. Елиес Скири, 23. Йенс Петер Хауге, 24. Аурелио Бута, 26. Ерик Дин Ебимбе, 27. Марио Гьотце, 35. Тута

Резерви: 33. Йенс Граал, 42. Луке Гауер, 5. Хрвойе Смолчич, 6. Кристиян Якич, 18. Джесик Нганкам, 22. Тимъти Чандлър, 29. Йеспер Линдстрьом, 30. Пакстън Аарънсън, 31. Филип Макс, 36. Ансгар Кнауф