Етър удари Беласица и дръпна сериозно в битката за елита (ВИДЕО)

0
etar otbor

Етър победи Беласица в мач от XXIV кръг на Втора лига. На стадион „Ивайло“ във Велико Търново домакините се наложиха с 2:0. По този начин воденият от Емануел Луканов дръпна на второто място, което осигурява директна промоция в Първа лига, изпреварвайки преследвачите си Крумовград и Спортист вече с 6 точки.

Етър по чудо не поведе в 28-ата минута. След центриране от корнер футболист на домакините продължи с глава. Георги Ангелов също с глава засече от вратарското поле, но над напречната греда.

„Болярите“ все пак поведоха в 34-ата минута. След центриране отляво Кирил Георгиев не успя да улови топката, след като се сблъсъка със свой съотборник. Кълбото стигна до Даниел Младенов, който от точката за изпълнение на дузпа с премерен прехвърлящ удар го прати в мрежата за 1:0.

Етър можеше да удвои аванса си след по-малко от 180 секунди игра през второто полувреме. Шут по диагонала на Николай Янков обаче профуча покрай лявата греда.

180 секунди преди края на редовното време „виолетовите“ сложиха точка на спора. Георги Александров даде чудесен извеждащ пас, Хавиер Бетегон излезе сам срещу вратаря и не сгреши за крайното 2:0.