Етър оцеля! Дунав на бараж с Царско село (ВИДЕО)

0
etar dunav
Снимка: lap.bg

Етър запази мястото си в Първа лига и през следващия сезон. „Болярите“ победиха като гости Дунав с 2:1 и с общ резултат 4:1 си гарантираха елитния статут за поне още година. „Драконите“ пък ще трябва да играят бараж с Царско село за своето оцеляване.

Искри припламнаха още в 5-ата минута. Димо Атанасов и Васил Шопов се сдърпаха, след което се заформи меле до страничната линия. В крайна сметка всичко се размина само по един жълт картон на двамата, от които започнаха неприятните сцени.

В 11-ата минута Велко Батрович изскочи сам отляво, след пас на Руменов и стреля, но Луков спаси.

В ответната атака Ндиайе изскочи на много изгодна позиция срещу Христо Иванов, но и стражът на Етър, като своя колега минута по-рано, изби в корнер.

Това бе и всичко по-интересно за първото полувреме.

През втората част Дунав успя да поведе. В 57-ата минута Ндиайе се разписа с глава, след като бе изпълнен корнер вдясно от вратата на Етър от Юлиан Ненов.

В 62-ата минута Луков се намеси решително след удар на Даниел Младенов. В ответната атака Дунав можеше да изравни общия резултат, но Васил Шопов отблизо не успя да се разпише.

180 секунди по-късно Мартин Луков извърши глуповато нарушение в наказателното поле срещу Велко Батрович, за което бе отсъдена дузпа. От бялата точка потърпевшият бе безупречен за 1:1. Попадението пречупи „драконите“, които трябваше да реализират още 3 попадения, за да избегнат бараж с Царско село.

Четвърт час преди края, Милчев дръпна в централната зона на терена Бадара, който от своя страна леко го закачи с лакът. Главният съдия Стефан Апостолов вдигна изключително пресилен червен картон на играча на Етър. След това пък показа втори жълт на този на Дунав, за когото бе втори и той също бе отстранен.

До края на мача Дунав можеше да стигне по победа за престиж, но пропусна няколко изгодни възможности. Вместо това, в даденото продължение, Иван Стоянов изпълни чудесно фаул, пращайки топката в горния десен ъгъл за 1:2.