Драма в Стара Загора! Берое удари Локо (Пд) в 90-ата минута и гледа смело към Европа (ВИДЕО+СНИМКИ)

0
Снимка: facebook.com/lokomotivplovdiv

Берое победи драматично Локомотив (Пд) в мач от плейофната фаза на Първа лига. На стадиона на старозагорци домакините се наложиха с 1:0. Голът на успеха пък падна в 90-ата минута. По този начин заралии излязоха на седмото място, даващо право на бараж за Лига на конференциите.

В 9-ата минута Фуртадо получи напълно необезпокояван на точката за изпълнение на дузпа, но се засуети и върна назад. Серкан Юсеин стреля мощно от движение, но изключително неточно.

Чак в 43-ата минута и Локомотив успя да застраши вратата на съперника. Салинас стреля силно от неособено голям ъгъл. Ганев обаче успя да избие в корнер.

По-малко от 180 секунди след началото на втората част Даниел Генов нахлу в наказателното поле и стреля, но покрай лявата греда.

Скоро след това Мариани опита неуспешно да прехвърли Пиргов.

Гостите отговориха с топовен шут на Боруков, който обаче попадна право в Ганев.

В 78-ата минута Локомотив имаше най-чистата възможност в мача до този момент. Удар на Христо Иванов от вратарското поле, обаче бе избит от Ганев.

180 секунди по-късно „смърфовете“ изпуснаха дори още по-добра ситуация. След центриране отдясно, Ивайло Димитров засече с глава от границата на вратарското поле. Топката обаче попадна в обхвата на Ганев, който изби.

Берое стигна до победата в 90-ата минута. Удар на Даниел Генов бе блокиран. Топката се вдигна пред вратарското поле, където Алиун Фал я засече с глава за 1:0.