Драма в Стара Загора! 10 от Арда заличиха 2 гола аванс на Берое с дузпа в 90-ата минута (ВИДЕО)

0
Снимка: chernomorepfc.bg

Берое не успя да победи Арда в мач от III кръг на плейофната фаза за 7-10 място в Първа лига. Старозагорци поведоха като домакини с 2:0, но взеха едва точка, след като последният съдийски сигнал прозвуча при 2:2. На всичкото отгоре гостите играха 20 минути с човек по-малко, след като Светослав Ковачев получи червен картон. Равенството не позволи на водения от Петър Хубчев тим да дръпне в класирането на първата четворка на втората осмица, стигайки само за точка аванс Локомотив (Пд), чието гостуване на ЦСКА 1948 започва в 20:00 ч. Така, ако „смърфовете“ грабнат победата, те ще изпреварят „зелените“ с два пункта.

Арда можеше да поведе след 240 секунди и игра. След центриране отдясно, Тонислав Йорданов си поведе с гърди и стеля от ъгъла на вратарското поле. Ганев обаче реагира отлично и успя да избие.

Това обаче сториха домакините в 18-ата минута. Давиде Мариани с чудесен изстрел от дъгата пред наказателното поле успя да матира леко излезлия напред Луков за 1:0.

Скоро след това, на отсрещната врата, Светослав Ковачев шутира от същата дистанция. Ганев обаче улови сигурно отиващата към долния му ляв ъгъл топка.

В 32-ата минута Берое по чудо не удвои аванса си. Алекс Петков бе на път да сгреши фатално, след като позволи на Алиун Фал да му отнеме топката. Нападателят се отскубна сам срещу вратаря и стреля по земя. Луков обаче с фантастична намеса успя да избие.

В 40-ата минута пък гол на Арда бе отменен. Тонислав Йорданов намери на чиста позиция Александър Георгиев, който отблизо прати топката в мрежата. Йорданов обаче се намираше в засада при паса към него и затова резултатът остана непроменен.

В 49-ата минута Берое удвои аванса си. Даниел Генов нахлу в наказателното поле и даде успореден пас. Серкан Юсеин пък от непосредствена близост не сгреши за 2:0.

Само 120 секунди по-късно Арда върна интригата в мача. Светослав Ковачев проби мощно отдясно, влезе в наказателното поле и върна към точката за изпълнение на дузпа. Там Иван Коконов засече от движение, пращайки топката в долния десен ъгъл на вратата за 2:1.

В 71-ата минута Арда остана с човек по-малко. Светослав Ковачев падна след съприкосновение с Джонатан Перейра. Главният съдия Васимир Ел-Хатиб обаче прецени, че това и симулация и му показа получи втори жълт и съответно червен картон.

Арда изравни в 90-ата минута. Иван Коконов засече с глава центриране отдясно. Бен Юсеф обаче спря топката с ръка и главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка пък Тонислав Йорданов бе безапелационен за 2:2.