Добруджа съвсем отказа Монтана от елита и гледа смело към спасението! Градушка прекъсна мача (ВИДЕО)

0

Добруджа победи Монтана в мач от XXXII кръг на Втора лига. На стадион „Огоста“ гостите се наложиха с 1:0. По този начин те събраха 39 точки, отдалечавайки се на 7 от опасната зона. Шансовете на домакините да стигнат поне до бараж за влизане в елита пък вече граничат с нулата.

В 5-ата минута Стефан Митев центрира отляво. Янчо Андреев от 10-ина метра засече от въздуха. Стражът на домакините обаче демонстрира страхотен рефлекс и успя да избие.

В 12-ата минута Божидар Чуканов напълно необезпокояван шутира от границата на наказателното поле. Топката обаче профуча покрай дясната греда.

180 секунди по-късно над стадиона се изсипа силна градушка и съдията Васил Минев прибра двата отбора в съблекалнята. След прекъсване от 10-ина минути двубоят бе подновен.

В 26-ата минута гол на Добруджа бе отменен заради засада.

Гостите все пак поведоха в 38-ата минута. Остро центриране от фал на границата на вратарското поле бе засечено неспасяемо с глава от Янчо Андреев за 0:1.

В 54-ата минута Владислав Цеков стреля силно от над 20 метра. Христо Ковачев обаче успя да избие с една ръка.

В 67-а минута Денислав Ангелов стреля от наказателното поле. Стилян Николов направи шпагат, с който успя да докосне топката, която след това срещна напречната греда.

В 78-ата минута Петко Цанков центрира от фал. Янчо Андреев засече с глава, опитвайки да намери далечния ъгъл, но топката премина встрани от вратата.

В 89-ата минута Добруджа направи фрапиращ пропуска. Божидар Чуканов стреля извън наказателното поле, а Петър Петров изби. Топката стигна до Лъчезар Йорданов, който 7-8 не успя да уцели опразнената врата, нанасяйки удар високо над напречната греда.