Десподов включи на светлинна в Гърция

0
despodov

Българският национал Кирил Десподов избухна с два гола за ПАОК Солун при победата с 4:1 в гостуването на Астерас Триполис от 14-ия кръг на гръцката Супер Лига.

Десподов започна като титуляр и вкара втория и четвъртия гол за гостите. Томас Мург даде преднина за тях в 34-ата минута, а след час игра Десподов удвои аванса им след пас на танзаниеца Мбвана Самата. Три минути след попадението на българина Ервин Зуканович върна един гол за Астерас, но в 69-ата минута с второто си попадение в двубоя Мург отново изведе ПАОК два гола напред.

В първата минута на добавеното време Десподов вкара втория си гол в двубоя след асистенция на Стефанос Цимас и оформи крайния резултат в полза на гостите от Солун.

След успеха ПАОК се изкачи на първото място в класирането с 32 точки и една повече от Панатинайкос, който има гостуване на Атромитос в този кръг.