Чутовна драма в Кърджали! 10 от Арда биха Ботев (Вр) в 92-ата минута (ВИДЕО)

0

Арда победи Ботев (Враца) в изключително атрактивен и драматичен мач от XIV кръг на Първа лига. На стадиона в Кърджали стигнаха до успех с 3:2. Голът на победата падна в 92-ата минута, а възпитаниците на Георги Чиликов играха 20-ина минути с човек по-малко, след като Алекс Петков получи червен картон.

След по-малко от 120 секунди игра Коконов центрира отдясно. Руменов засече от въздуха, но неточно.

В 14-ата минута минута Матеус стреля от дистанция. Караджов първоначално изпусна топката, но след това я улови.

Арда поведе в 33-ата минута. Иван Коконов намери на 2-3 метра пред голлинията Спас Делев, който не сгреши за 1:0.

В 42-ата минута Делев пробва да намери с подаване отляво на предната греда Коконов, но бранител в зелено се хвърли на шпагат и изби топката в корнер, предотвратявайки втори гол във вратата на Костов.

Арда удвои аванса си по-малко от 60 секунди след началото на втората част. Иван Тилев подаде на границата на наказателното поле. Там Руменов с феноменален прехвърлящ удар направи 2:0.

В 51-ата минута Ботев намали изоставането си. Бабунски бе точен от дузпа за 2:1. Наказателният удар бе отсъден за задържане на Матеус от Алекс Петков. Защитникът на домакините позволи топката да му бъде отнета от Матеус, който заедно със свой съотборник излизаше очи в очи с Караджов и бе повален с ръце от Петков. Радослав Гидженов посочи бялата точка и жълт картон за Петков.

180 секунди след това врачани изравниха. След центриране от фал, Бабунски засече с глава за 2:2.

В 71-ата минута Петков извърши груб фал в центъра на терена. За провинението си той получи втори жълт и съответно червен картон.

В последната минута Ботев по чудо не стигна до пълен обрат. След центриране от корнер, Георги Николов засече с рамо. Топката срещна напречната греда и тупна пред голлинията, след което бе изчистена.

Арда пък стигна до победата във 2-ата минута на даденото продължение. Спас Делев намери на границата на наказателното поле Тонислав Йорданов, който с изключително прецизен удар намери долния десен ъгъл на вратата за 3:2.