Черно море скочи на съдия: Измисли дузпа!

0
pomorie montana 57

В Черно море вдигнаха мерника на рефер. Става въпрос за Пламен Николов от Coфия, който ръководи мача на формацията на „моряците“ до 17 г. срещу съгражданите му от Септември. Варненци имат сериозни претенции за дузпата, с която столичани стигнаха до победата. Те я определят като измислена. Ето какво написаха от Черно море за мача:

17-годишните „моряци“ завършиха 1:2 при гостуването си на Септември София, в мач от 24-ия кръг на Елитната група. „Моряците“, водени от Тодор Каменов допуснаха гол през първата част, но в 55-ата минута Борис Стойков от дузпа успя да изравни.

След гола варненци създадоха четири чисти положения за твори гол, които обаче бяха пропиляни от Пламен Аршен, Алекс Киров, Кристиян Евдокиев и Петър Маринов.

Така се стигна до 86-ата минута, когато главният съдия измисли дузпа за домакините за несъществуваща игра с ръка на играч на Черно море. Въпреки претенциите на варненци реферът не промени решението и дузпата бе превърната в гол.

В следващия кръг Черно море приема Славия на стадион „Корабостроител“ под Аспаруховия мост.

Съставът на Черно море: Антоан Манасиев, Димитър Павлу, Виктор Спасов, Георги Венциславов, Борис Стойков, Пламен Аршев, Георги Пасков, Ивайло Димитров, Кристиян Иванов, Александър Киров, Никола Недков (Георги Венциславов, Димитър Заимов, Даниел Георгиев, Димитър Ковачев, Петър Маринов).