Черно море пречупи Ботев (Вр) в последните 15 минути (ВИДЕО)

0
cherno more otbor

Черно море победи като гост Ботев (Враца) в мач от XXVII кръг на efbet Лига. На стадион „Христо Ботев“ „моряците“ се наложиха с 2:0. По този начин те излязоха еднолично на четвъртото място във временното класиране, изпреварвайки с 3 точки Левски. „Сините“ обаче са с мач по-малко.

Черно море можеше да поведе още в 9-ата минута. Виктор Попов намери отлично пред наказателното поле Исмаил Иса. Нападателят си поведе с гърди и шутира от 10-ина метра, но покрай дясната греда.

В 33-ата минута Виктор Попов изстреля истински снаряд от 25 метра. Топката обаче „облиза“ дясната греда.

В 40-ата минута Алекс Фернандес шутира от границата на наказателното поле. Красимир Костов обаче с една ръка успя да избие отиващата под гредата топка в корнер.

В 70-ата минута Исмаил Иса с глава свали центриране в наказателното поле. Атанас Илиев стреля от 11 метра, но Костов плонжира и изби.

5 минути по-късно Черно море поведе. Исмаил Иса засече с глава центриране в наказателното поле. Топката срещна ръката на скочилия с него Диего Фераресо, а главният съдия Георги Кабаков отсъди дузпа. ВАР разгледа обстойно ситуацията за засада, но такава нямаше. От бялата точка Атанас Илиев бе безапелационен за 0:1.

Почти веднага след изпълнението на центъра Брая Береа засече с глава центриране отдясно. Топката обаче премина до лявата греда.

Черно море сложи точка на спора в 84-ата минута. Алекс Фернандес стреля от наказателното поле. Топката рикошира в крака на Луиз Соарес, заблуди Красимир Костов и влетя в мрежата за 0:2.

В 4-ата минута на даденото продължение Исмаил Иса излезе сам срещу вратаря и много технично го прехвърли. Топката обаче срещна напречната греда.