Буш не е вкарвал за първенство 7 часа и половина

0

Головата суша на нападателя на Левски Серджиу Буш в Първа лига продължава вече 450 минути – точно 7 часа и 30 минути. През този сезон таранът бе на терена 258 минути в 5 мача, в които така и не успя да се разпише.

За последно Серджиу вкара в шампионатен двубой на 1 април тази година – при 1:2 от Берое на „Герена“. В следващите 8 мача, в които игра, той не можа да порази противниковата мрежа (без да броим баража за Лига Европа срещу Черно море 4:1, който е мач за определяне на квота и е след завършването на миналия сезон). В него той се разписа веднъж).

При гостуването на Локомотив Пловдив (0:1) Буш за първи път изигра 90 минути в Първа лига този сезон.

Срещу Локомотив Пловдив Богдан Вашчук стана 22-ият използван футболист от треньорите на Левски през сезона. Естонецът е 16-ият чужденец, играл в Първа лига през сезона, докато българите от състава на сините са само 6!

Само за 7 мача Хали Тиам си заработи 5 жълти картона и получи наказание от БФС. Той ще пропусне домакинството на Витоша Бистрица в петък.

Вратарят на Левски Божидар Митрев има жълт картон, без да е влизал в игра – получи го на скамейката при гостуването на Локо Пд.

Само един от 12-те гола на Левски през сезона е вкаран с глава – дело е на Холмар Ейолфсон при 2:1 над Дунав в Русе.

Четирима футболисти на Левски са били на терена през всичките 720 минути от началото на сезона в Първа лига – Полачек, Белаид, Цветкович и Обертан. Още 4-ма играчи са били на терена в осемте мача – Кабрал, Мариани, Ейолфсон и Станислав Костов.

Най-добрият подавач на Левски от началото на сезона вече не е в съставаа. В първите 4 мача испанският халф Жорди Гомес направи 3 асистенции.