Бразилия за първи път игра в черно,вкара 4 на Гвинея(ВИДЕО)

0
-
-

Бразилия победи Гвинея с 4:1 на стадиона на Еспаньол в Барселона в приятелски мач, чиято мисия бе борбата с расизма. Три от попаденията вкараха футболисти на Реал Мадрид – Родриго, Едер Милитао и Винисиус Жуниор.

Именно поради тази причина „Селесао“ за първи път в историята си излезе с изцяло черни екипи, с които игра през първото полувреме, а през второто игра с традиционните жълти фланелки със сини гащета.

Първата част предостави девет вихрени минути, в които паднаха цели три попадения. Жоелинтон се разписа в 27-ата, а три след това Родриго покачи на 2:0. Серху Гюраси върна едно попадения за африканците в 36-ата минута.
Само две минути след началото на второто полувреме Лукас Пакета центрира за Едер Милитао, който с глава заби топката в мрежата за 3:1. В 88-ата минута Винисиус Жуниор се разписа от дузпа за крайното 4:1.