Ботев сломи Етър с едно полувреме футбол, дузпа и червен картон

0
botev plovdiv otbor 1

Ботев (Пловдив) победи с 2:0 у дома Етър в мач от трети кръг на Първа професионална лига. „Канарчетата“ стигнаха до успеха с попадения на Стивън Петков и Тодор Неделев от дузпа. Иван Скерлев пък бе изгонен с директен червен картон 20 минути преди края на срещата. Футбол на терена в Коматево имаше само през второто част, но това бе напълно достатъчно за тима на Николай Киров. Възпитаниците на Красимир Балъков пък така и не успяха да заструднят нито веднъж Даниел Кайзер.

Първото полувреме бе много скучно и не предложи почти никакви емоции на феновете. Ботев владееше инициативата, но така и не стигна до голово положение. Най-опасната ситуация бе удар с глава на Димитров след корнер, но топката прелетя покрай гредата.

На почивката Николай Киров вкара Серкан Юсеин на мястото Радослав Терзиев и това веднага даде резултат.

Още с първата си атака за тези втори 45 минути Ботев реализира. Неделев изведе чудесно Балтанов, който веднага пусна към Стивън Петков, а нападателят без проблем вкара от няколко метра за 1:0.

Шанс за гол имаше и Неделев, но ударът му от фаул намери външната страна на мрежата.

В 72-ата минута Диого Кампос получи пас в коридор. Той обаче бе задържан от Иван Скерлев, а бранителят на Етър получи червен картон. Неделев изпълни фаула и удари напречната греда.

В 80-ата минута Васил Шопов бе повален от Димо Атанасов в наказателното поле на Етър и съдията посочи бялата точка. Тодор Неделев бе безпогрешен в изпълнението и оформи крайното 2:0.

В последната секунда на срещата Неделев отново изпълни пряк свободен удар, но отново удари гредата.

С успеха Ботев събра 6 точки след три кръга и заема второто място. Етър пък е с една победа и две поражения и 3 точки в актива си. В следващия кръг „канарчетата“ гостуват на Берое, а „болярите“ са домакини на Черно море.