Balkanstroy се върна на победния път в „Лига Кърджали“, Global Net изненада Импулс

0
3

Отборът на „Balkanstroy“ се върна на победният път и то след победа в едно от дербитата на шести кръг на „Лига Кърджали“. Сините спечелиха с 6:4 срещу силният състав на ФК „Приятели Юнайтед“. Двубоят започна по-добре за „Приятели Юнайтед“, които реализираха два гола до почивката чрез Ивайло Чаушев. Толкова бяха попаденията през първата част и за „Balkanstroy“, като първо за 1:1 се разписа Халим Реджеб, а за 2:2 в самия край на полувремето точен бе Сабри Сабри. През втората част момчетата на „Balkanstroy“ взеха инициатива и реализираха още четири попадения. С красив хеттрик се отличи Ферах Хайрула, а едно попадение добави новото попълнение Мерджан Расим. За отборът на „Приятели Юнайтед“ точни през втората част бяха Ники Аргатов и Светослав Топчиев. Съдията на двубоя Владимир Годуманов пусна по свободна игра и не показа нито един наказателен картон. По този начин двата отбора успяха да съхранят състезателите си за следващите не леки двубои в „Лига Кърджали“.

В друг не по-малко интересен двубой от деня, момчетата на „Global Net“ хвърлиха бомбата на кръга, изненадвайки ФК „Импулс“. До този момент селекцията на Бекир Ергюн нямаше загуба, като дори единият от фаворитите – „Приятели Юнайтед“ не успя да ги надвие. В точно обратната ситуация пък се намираха хората на Лазар Попов. Те нямаха нито една спечелена точка до момента, но сърцатата им игра днес им донесе поводи за радост след успеха с 4:2. Първо в двубоя се разписа Джанел Яшар, а малко след това Мехмед Раим изравни с перфектно изпълнен пряк свободен удар. Отговорът на „Global Net“ не закъсня и направилият страхотен мач – Христо Карталов даде отново аванс на белите. Така завърши и първата част. Втората започна с ново страхотно изпълнение на пряк свободен удар, този път дело на Николай Тончев, който се разписа за 3:1. Шабан Исмаил намали на 3:2, но Христо Карталов затвърди силното си представяне с гол за 4:2, оформяйки крайния резултат.

В другия двубой от деня изненади също не липсваха. Първата от тях беше неприятна за отбора на „Докторите“, които след само четири минути игра трябваше да вадят топката от мрежата си. За „Каприз България“ се разписа направилият много силен двубой Адем Хасан, а в отговор на неговото попадение дойде това на Танер Алиев с което той спази обещанието към съотборниците си да се разпише в този двубой. Благодарение на добрите намеси на Джанан Хасан и добрата организация, която създадоха в защита момчетата от „Каприз България“ бяха на път да вземат нещо от двубоя, но за тяхно съжаление десетина минути преди края на срещата те получиха три безответни гола. Първо дежурния си гол отбеляза Рамадан Исмаил, а след него се разписа капитанът Ахмед Юсеин. Крайният резултат 4:1 се получи след злощастен автогол на Северин Делиев. За двубоя между ФК „Докторите“ и ФК „Каприз България“ ще бъде излъчен видео репортаж във фейсбук страницата на БАМФ Кърджали.